Stresli anlarda kontrolünüzü kaybetmeyin!

Sınav, iş mülakatı, düğün gibi stres dozumuzu arttıracak pek çok olay ile çevriliyiz. Bu gibi durumlarda kontrolü kaybetmemek gerçekten çok zor. Ama endişelenmeyin! Çünkü stresinizi kontrol altında tutacak yöntemler mevcut.

Abone Ol 

Egzersiz yapın

Enerjinizi olumsuz düşüncelere harcamak sizi daha kötü hissettirmiyor mu? Evet, belki zor bir durumun içindesiniz ama düşünmek neye yarıyor? Sorgulamayı ve olumsuzlukları düşünmeyi artık bir kenara bırakın. Siz düşünüp kendinizi paralayınca olumsuzluklar puf diye ortadan kaybolmuyor. Enerjinizi kaslarına akıtın. Egzersiz yaparak zihninizi değil vücudunuzu yorun. Zaten bir süre sonra düşünecek kadar enerjiniz kalmayacak. Tabii düşünmemek için yorgunluktan ölecek kadar egzersiz yapıp kendinizi paralamamaya dikkat edin.

Yoğun egzersiz yapmanın 6 zararı - Egzersizler

Hayır demeyi öğrenin!

Ömrümüz başkalarının bizim hakkımda ne düşündüğünü sorgulamakla geçiyor. Kendimize yazık ediyoruz. Belki siz de sırf hayır diyemediğiniz için istemediğiniz yerlerde, istemediğiniz şeyleri yapmak zorunda kalıyorsunuz. Hayır diyememek de büyük stres sebebi. Lütfen artık başkalarını değil kendinizi düşünün ve kocaman bir HAYIR diyin.

Hayır Demek İçin 7 Basit Yöntem | Hayaleturk - Hayal Edilenlerin  İnternetteki Yüzü

Daha kötüsü de olabilirdi

Karşılaştığınız durumun zorluğunu bilemeyiz ama her zaman daha kötüsünün de olabileceğini ve bunu atlatabileceğinizi unutmayın.

Kaygı bozukluğu ile baş etmek için önemli öneriler - Memorial

Uykunuzu iyi alın

Uykusunu iyi almış bir beden, zihnen daha mantıklı davranışlarda bulunma eğilimine sahip olur. Kafa dinginliği her zaman düşüncelere yansır.

Dünyanın en uzun uyuyan ülkeleri açıklandı | Sağlık Haberleri

Plan yapın

Plansız işler her zaman bizi daha çok kaygılandırır. Yapacağınız işlerin planını önceden yapın. Hiçbir işinizi son dakikaya bırakmayın. Üşendiğiniz için ertelediğiniz işler emin olun sizi daha çok yorar. Üşengeç biriyseniz asıl yapmanız gereken şey: Plan. Madem üşeniyorsunuz yapacaklarınızı önceden planlayıp sonra da keyfinize bakmak daha iyi değil mi?

Plan Nasıl Yapılır? | Etkili Plan Yapma Teknikleri | Yeni İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu