Düzensiz beslenme mikrobiyotanın dengesini bozuyor

Sindirim sistemi ve bağışıklığın güçlendirilmesi için önemli bir yere sahip prebiyotik ve probiyotikler, düzensiz beslenme ve strese yenik düşebilir.

Kilo vermenizi kolaylaştıracak yöntemler

Sağlıklı bir görüntüye ve vücuda sahip olmak için kilo verme sürecinizi hızlandıracak yöntemleri keşfetmeye ne dersiniz?

Kötü uyku düzeni hastalıklara davetiye çıkarıyor

Doğru zamanda, yeterli uykunun alınmamasının birçok hastalığa davetiye çıkarabileceğini psikolojik problemlere neden olabileceğini biliyor muydunuz?

Duş jeli nasıl kullanılır, ne işe yarar?

Duş jeli nasıl kullanılır, ne işe yarar?

İçeriklere ve üretildikleri formüllere göre cildiniz için farklı yararlar sağlayan duş jelleri hakkında bilinmesi gerekenleri derledik.

Stresli olmanın altında yanlış beslenme yatıyor olabilir

Stresli olmanın altında yanlış beslenme yatıyor olabilir

Diyetisyen Gözde Karaca Kayan, obeziteyi tetikleyen etkenlerden stres ile beslenme arasında bir bağlantı olduğunu söyleyerek uyarılarda bulundu.

Menopoz, kadınların barışık olması gereken doğal bir süreç

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, menopozun kadınların yaşam sürecinin doğal bir parçası olduğunu söyledi.

Yanlış beslenme alışkanlığı kanser oluşumunu tetikliyor

Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Nilüfer Avcı, yanlış beslenme alışkanlıkları kanserin oluşum sebeplerinden birisi olduğunu söyleyerek konu hakkında detaylı bilgi paylaştı.

Kilo vermek için diyet yetmez, stresinizi yönetin

Kilo vermek için diyete girmenin tek başına yeterli olmadığını söyleyen Uzman Psikolog Tuğçe Denizgil Evre, stres kontrolünün kilo vermenin olmazsa olmazlarından olduğunu vurguladı.

Uykusuzluk stresin etkilerini ikiye katlıyor

Ülkemizde birçok bölgede art arda yaşanan orman yangınları, sel felaketleri birçoğumuzun yoğun bir stres ve kaygı yaşamasına neden oluyor. Bu afetlere birebir maruz kalanlar ise bizden çok daha büyük travmalar yaşıyor.

Stresi azaltmaya yardımcı besinler

Tüketeceğimiz doğru besinlerle stres seviyemizi kontrol edebileceğimizi belirten Diyetisyen R. İrem Uysal, konu hakkında tavsiyelerde bulundu.