Standart küpe kullanımından sıkıldıysanız işte size birbirinden güzel küpe tasarımları!

Son zamanlarda tüm dünyada büyük ses getiren minimalist hem giyimde hem de aksesuarlarda popülerliğini koruyor. Kulağın değişik bölgelerinde ki minimalist küpeler bir hayli popüler, hadi gelin küpe delim modellerini tanıyalım!

Abone Ol 

Günümüzde kulak deldirmek isteyenler için oldukça fazla küpe çeşidi vardır. Bu nedenle tam olarak ne yaptırmak istediğiniz, kulağınzın hangi bölgesine yaptırmak  istediğinizi araştırmak sizin için iyi olabilir. Sizlerle delik modellerin resimlerini paylaşmadan önce şunları yazmak isteriz. Kulağımızın değişik yerini deldirmek ya da değişik küpeler takmak hoş duruyor olsa da sonuçta vücudumuzun dengesini kulağımız sağladığı için aslında bu durum birazcık da riskli diyebiliriz o yüzden ola ki kulağınızı deldirdiğinizde herhangi bir şişme ve iltihap olduğunda mutlaka doktora gidiniz. Ve kesinlikle kulağınıza imitasyon küpeler takmaktan sakınınız. Uyarımızı da yaptığımıza göre kulak piercingi yaptırmaya karar verenler için tüm merak edilenleriyle kulak piercing rehberi!

1) Sarmal

Piercing Rehberi: Kırkırdaktan Kulak İçine 13 Farklı Kulak Piercingi

Sarmal adı verilen kulak deldirme yeri, direk kıkırdak bölgesinde yer almaktadır. Bu bölge direk kıkırdak bölgesinde olduğu için piercing yöntemi ile kulak deldirme işlemi uygulanır. Bu nedenlerden dolayı daha fazla baskıya ihtiyaç duyar ve acı hissi diğer kulak deldirme bölgelerine göre daha fazla olur.

2) Tragus

Üçgen Pırlanta Tragus | Piano Jewellery

Bu bölge iç kıkırdak bölgesidir. Bu bölgeyi deldirenler delme işlemi sırasında ve sonrasında ağrı hissetmediklerini belirtiyorlar. Ancak yine bu durum kişiden kişiye farklılık gösterecektir.

3) Orbital

7 Piercing ideas | ear cuff, piercing, ear piercings

Kulağın scapha denilen bölgesine yan yana iki delik açılarak takılır. Bu bölgeye halka şeklinde piercing takılır, piercingin bir ucu ilk delikten diğeri yanındaki delikten geçirilerek takılır.

4) Conch

Understand and buy > double conch piercing stud > disponibile

Kulağın Concha Auricularis denilen bölgesine takılır. Delinirken verdiği acı eşiği yüksektir. Acısının fazla olmasından dolayı pek tercih edilmeyen bu piercing modeli estetik görünüm açısından diğer piercing modellerine göre daha iyidir.

5) Anti tragus

Anti Tragus Piercing by Andru | Tindikan, Tindik telinga, Anting-anting tindik

Kulağın Sulcus Auriculae Posterior bölgesine takılır. Tragus piercinginin verdiği acıdan daha fazla acıtmaktadır. İyileşme süresi Tragus piercingi ile benzerlik göstermektedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu