Spice Girls belgeseli hazırlanıyor

90’lı yılların ikonik müzik grubu Spice Girls ile ilgili "Girl Powered: The Spice Girls" adında belgesel hazırlandığı duyuruldu.

1994'te kurulan ikonik müzik grubu Spice Girls hakkında bir belgesel hazırlandığı duyuruldu."Girl Powered: The Spice Girls" adının verildiği belgeselde Emma Bunton (Baby), Geri Halliwell (Ginger), Melanie Brown (Scary), Melanie Chisolm (Sporty) ve Viktoria Beckham'ın (Posh) hikayeleri anlatılacak.

26 yıllık serüven anlatılacak

Grubun nasıl dünyanın en çok satan kadın müzik grubu olduklarını izleyiciye aktaracak olan belgesel, grup üyelerinin kariyerlerinin yükselişinde verdikleri yüzlerce röportaj ve arşiv videolardan oluşacak.

Grup son olarak geçtiğimiz sene yeniden birleşme temalı turnede buluşmuş ancak Victoria Beckham turneye katılmamıştı. Channel 4 kanalında yayınlanacak olan belgeselde bu buluşma turnesi dahil olmak üzere grubun kuruluşundan bu yana hemen herşeye yer verilecek.

Belgeselde kadınların müzik sektöründeki yeri ve 21. Yüzyıl feminizm temalarına da değinilecek.

Channel 4 Belgesel Editörü Alisa Pomeroy, yaptığı açıklamada "Farklı boyutların incelendiği bir sosyal tarih serisi yapmak için Spice Girls'ün süper popüler ve kalıpları yıkan hikayesini kullanma fikrini atlayamazdık. Spice Girls, bir kadın nesline ilham kaynağı oldu ve onları yansıttı. Şimdi ise neredeyse kuruluşlarından 30 sene sonra farklı yöntemlerle modern feminizm hikayelerine ışık tutarak onların etkisini kutluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

YORUM YAZ