Sosyal medyada takipçi artırma yolları nelerdir

Sosyal medyayı etkin kullanmanın, kişisel hesaplarda ve kurumsal marka hesaplarında birçok farklı parametresi mevcut. Ancak kullanıcı nezdinde sosyal medya kavramı akla geldiğinde, ilk düşünülen konu takipçidir.

Yüksek takipçili bir hesap gönderi erişiminin yüksekliğinin de desteği ile daha yüksek bilinirliğe ulaşabilir, reklam alabilir, ya da ürün satışı yapabilir. Tüm bunları yapmak istiyorsanız, sosyal medya takipçisi nasıl artırılır sorusunun yanıtını aradık…

Sosyal medyada nitelik mi nicelik mi

Instagram, Twitter, Youtube gibi son yılların en popüler sosyal medya platformları, hem kişisel kullanım noktasında, hem de markalar açısından oldukça önemli. 40 milyonun üzerinde aktif internet kullanıcısı olan Türkiye'de, bir ürün ya da bir hizmeti duyurmak, takipçi kitlesine kolaylıkla ulaşmak adına sosyal medyada olmak ön şartlardan. Sosyal medyada takipçi sayısı anlamında nicelik mi yoksa nitelik mi sorusu akla geldiğinde ise, bunun yanıtı 'ikisi de değil'.

Sosyal medyada nitelikli takipçinin önemi yüksektir. Ancak bir taraftan da, takipçi sayısı bir hesabın, markanın kaderini değiştirebilecek ölçüde de önemlidir. Yüksek takipçi sayısı, yüksek gönderi erişimi ve yüksek bilinirliği ifade etmektedir. Hem marka iletişimi, hem ürün satışı hem de hizmetlerin tanıtımı anlamında 'nitelikli' ve yüksek sayıda takipçi, herkes için en faydalı reçetedir.

Etkili içerik stratejisi geliştirmek

Organik sosyal medya takipçisi artırmak için, her mecrada farklı yollar izlenebilir.

- Youtube'da, arama sonuçlarına odaklı ve insanları başlıklardan yakalayan bir konsept, Instagram'da hashtag kullanımına önem veren bir anlayış, Twitter'da trend topic listesindeki konuları içeren, sade ve etkili içerikler takipçi sayınızın artmasına yardımcı olacaktır.

- Hedefinizde yer alan ve alanında lider, yüksek takipçili hesapların içeriklerini incelemeniz sizin için faydalı olabilir. Gündemin merkezinde olan konular ile ilgili paylaşım yapmanız, ciddi anlamda fayda sağlayacaktır.

İçerik takvimini ve sıklığını uygun şekilde belirlemek

Sosyal medyada bir takipçiyi kaybetmek, markanız için ya da kişisel hesabınız için olabilecek en kötü durumlardan. Örneğin Twitter'da sizi sessize alan birisi, ya da Instagram'da gönderi ve hikayelerinizi sessize alan bir kullanıcı, artık sizin takipçiniz değildir. Bu yüzden, sosyal medya platformlarının gün ve saat olarak, kullanıcıların en yoğun olduğu dönemleri verdiği listeleri incelemeli, uygun bir içerik paylaşım takvimi belirlemelisiniz. İnsanları sıkmadan, onlara hitap eden kaliteli içeriklerle takipçilerinizi artırabilirsiniz.

Twitter, Facebook, Instagram ve Youtube takipçisi için profesyonel hizmet

Birçok marka, yukarıda belirtilen konulara uymanın yanı sıra, hızlı bir takipçi yükselişi için kurumsal takipçi satış hizmeti sunan Crovu'dan destek alıyor. Yıllardır bu alanda faaliyet gösteren Crovu, birçok markaya Youtube abonesi, Instagram takipçisi ve beğenisi, Facebook ve Twitter takipçisi sağlıyor. Crovu'nun hizmetlerini incelemek ve güvenilir ödeme altyapısı ile site üzerinden anında istediğiniz hizmeti almak için, https://crovu.co/instagram- takipci-satin-al/ sitesine gidebilirsiniz.

Yorumlar

YORUM YAZ