Sosyal medyada oldukça popüler olan Porject 50 trendi

50 gün boyunca kendine yatırım yapmak istemez misiniz? Sosyal medyada oldukça popüler olan Porject 50 trendi sağlıklı alışkanlıklar edinmenize yardımcı olacaktır. Peki Project 50 akımı nedir? Nasıl yapılır? 50 günde hayatınızı değiştirmeye hazır olun!

Abone Ol 

Yeni bir challange yükleniyor… Project 50 challange’ını duydunuz mu hiç? Biraz yeni bir sen yaratmayı hedefliyor. Son zamanlarda sosyal medyada gündeme gelen Project 50 akımı sağlıklı ve düzenli bir hayat sürmeyi hedefliyor. Kendinize önem vereceğiniz ruhunuzu doyuracağınız bu akım ile 50 gün boyunca asıl benliğinize ulaşabilirsiniz. Peki Project 50 akımı nedir? Gelin 50 gün boyunca yeni bir sen yaratalım!

Erken kalkın

50 gün boyunca her gün sabah 8’den önce uyanmanız gerekir. Bunu söyledikten sonra, en az 6 saat uyumanız ve tutarlı bir yatak rutini sürdürmeniz gerekmektedir. Uygun bir uyku döngüsüne sahip olmak şarttır. Erken kalkmanın kişiyi gün boyunca iyi bir ruh haline soktuğu kanıtlanmıştır. Ayrıca, tüm görevlerinizi tamamlamak için size gün içinde daha fazla zaman kalacaktır.

Sabah rutini oluşturun

Kendinize önümüzdeki 50 gün boyunca takip etmek istediğiniz uygun bir sabah rutini belirleyin. Sabah rutininiz, yatağınızı toplamak, sabah kahvenizi/çayınızı içmek, meditasyon yapmak, sevdiklerinizle biraz zaman geçirmek veya düşünmek için kendinizle biraz zaman ayırmak gibi aktiviteleri içerebilir. Sizi dikkat dağıtıcı şeylerden uzak tutan her şey işe yarayacaktır.

Egzersiz yapın

Fiziksel aktivite çok önemlidir. Bu zorluğun altında günde 1 saat çalışmanız gerekiyor, ya her gün aynı aktiviteyi yapmaya devam etmeyi seçebilir ya da herhangi bir fiziksel aktiviteyi yapmayı seçebilirsiniz. Yüzme, bisiklete binme, egzersiz yapma, yoga, herhangi bir spor dalıyla uğraşabilirsiniz. Her gün herhangi bir fiziksel aktivite yapmak sadece fiziksel olarak formda kalmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda zihinsel sağlığınızı da kontrol altında tutar.

Günde 10 sayfa okuyun

Seçtiğiniz kitabın en az 10 sayfasını okumak bir sonraki kuraldır. Okumak, kelime dağarcığınızı ve bilginizi geliştirmenize yardımcı olur. Aynı zamanda hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı artırarak, farklı dünyalara yolculuk yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak, okumak rahatlamaya yardımcı olur ve stresi azaltır. Ayrıca, hiçbir işe yaramayan dikkat dağıtıcı şeylerden sizi uzak tutar.

Yeni bir beceriye 1 saat ayırın

Yoğun programımız nedeniyle öğrenmeye hevesli olduğumuz becerileri ihmal ettiğinizi fark ettiyseniz bir hobiye yönelmenin tam zamanı diyebiliriz. Proje 50 kapsamında, gerçekten öğrenmek istediğiniz beceriye özenle 1 saat ayırmalısınız. Yeni bir beceri öğrenmek şüphesiz bilginize katkıda bulunur ve sizi diri tutar. Ayrıca kesinlikle sevdiğiniz bir şeyi yaptığınızda rahatlamanıza da yardımcı olacaktır. Şarkı söylemek, resim yapmak, kodlama öğrenmek, tasarlamak, ustalaşmak istediğiniz her şey olabilir.

Sağlıklı bir diyet uygulayın

Nasıl göründüğümüz konusunda çok endişeliyseniz hem vücudunuza hem cildinize hem de saçlarınıza yatırım yapmak istiyorsanız o zaman bu yolun sağlıklı beslenmeden geçtiğini unutmamanız gerekir. Sağlıklı beslenmek, zinde kalmamızı, sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmanın yanı sıra zihinsel sağlığımızı da iyileştirmesi gibi alanlarda bize fayda sağlar. Bu akımda 50 gün boyunca abur cubur yememeniz tavsiye edilir. Eğer zorlanıyorsanız sadece Pazar günleri ‘cheat day’ olarak belirlenebilir.

Günlük tutun

Gelişmenizi kaydedeceğiniz bir günlük tutun. 50 gün boyunca ne hissettiğinizi, nasıl değiştiğinizi hem ruhen hem de bedenen notlar alın böylelikle 50 gün sonunda bu akımı hayatınıza dahil etmek istiyor musunuz istemiyor musunuz karar verebilirsiniz.

Unutmayın bu akım sağlıklı bir siz yaratmayı amaçlıyor bu programda kendi düzeninize ve ihtiyacınıza göre değişiklikler yapabilirsiniz. Mesela günde 10 sayfa kitap okumak yerine istiyorsanız 20 sayfa okuyabilirsiniz. Bu tamamen sizin isteğinize kalmış buradaki amaç 50 gün boyunca ruhunuzu ve bedeninizi doyurmak.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu