Son dönemin yeni trendi siyah gelinlik

Her ne kadar genç kızların hayalleri beyaz bir gelinlik olsa da son dönemde siyah gelinlikler de ön plana çıkmaya başladı. Google Trends'e göre son 12 ayda siyah gelinlik yüksek oranda arandı. Hatta beyaz gelinlikten daha çok arandığını söyleyebiliriz.

Abone Ol 

Günümüz gelinleri artık hayatlarının en büyük günlerinde ille de beyaz giymekle ilgilenmiyor. Geleneksel duvaklı, kuyruklu, zarif, uzun ve beyaz gelinliklere son dönemde alternatif siyah gelinlikler gözde olmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde eşi Travis Baker ile İtalya’da düğün yapan Kourtney Kradashian’ın gelinlik tercihlerinden birinin rengi de siyahtı.

CNN’in haberine göre, Google Trends, son 12 ayda ‘siyah gelinlik’ başlığıyla yüksek arama yapıldığını açıkladı. Özellikle 2021 sonbaharında Google’da ‘siyah gelinlik’, ‘beyaz gelinlik’ten daha fazla arandı.

Amerika’daki Gelinlik ve resmi giyim zinciri David’s Bridal, şu anda popüler siyah gelinlik stillerinin özel sipariş versiyonlarından oluşan bir koleksiyon sunuyor.

David’s Bridal yöneticilerinden Laura McKeever, CNN’e verdiği röportajda, gelinlerin geleneği bozmanın bir yolu olarak en neşeli günlerinde ‘karanlıkta’ kalmaya meyilli olduğunu söyledi: “Bu, açık ara son dönemde en sevdiğimiz trend. Siyah gelinlikler çok şık ve dramatik oluyor. Geleneksel olarak kabul edilen kavram artık değişti.”

Pandemi nedeniyle düğünlerini ertelemek zorunda kalan gelinler de, artık özel günlerinin benzersiz olmasını istiyor. Gelinlik koleksiyonlarına eklenen yeni renkler arasında siyahın yanı sıra mavi, şampanya, mor ve kırmızı da bulunuyor.

Aslında siyah gelinlik, ünlüler dünyasında daha önce de seçilmişti. Örneğin Sarah Jessica Parker da, 1997 yılında Matthew Broderick ile evlenirken siyah bir gelinlik giymişti.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu