Son 10 yılın en iyi 10 filmi

250 film eleştirmeni ve yapımcı son 10 yılın en iyi 75 filmini seçti.

The World of Reel sitesinin düzenlediği ve 250 film eleştirmeni ve yapımcının seçtiği son 10 yılın en iyi 75 filmi açıklandı.

Listedeki filmler sizi şaşırtabilir. İşte, son 10 yılın en iyi 10 filmi...

10. Inside Llewyn Davis (2014)

Bu film, dünyada kendini bulamayan bir insan olmanın ne demek olduğunu hissetmenizi sağlıyor. Ana karakter hırs doludur, iyi bir halk müziği sanatçısı olmaya çalışır ama hayali onu hiçbir şeye götürmez. Film orijinal gibi görünmüyor ama Coen kardeşler tarafından çekildiğini unutmayın. Filmde hemen hemen her çekimde bir kedi bize eşlik ediyor.

9. A Separation (2011)

Pek çok eleştirmen, En İyi Yabancı Film dalı için Oscar da dahil olmak üzere birçok ödül alan İran filmi A Separation'u hatırlamıyor. Hikaye, suçlu olmamalarına rağmen zor durumda olan iki eşin bulunduğu yasal bir dava etrafında toplanıyor. Sağlam senaryo ve harika oyunculuk, izleyicilerin kendilerini karakter olarak hayal etmelerini sağlıyor.

8. Phantom Thread (2017)

Ana karakter Reynolds Woodcock, etrafındaki herkesin duygularını bastıran bir mükemmeliyetçi! Bir kadın, onun için sadece yaptığı zarif elbiseler için bir modeldir. Fakat kurallarına uygun olarak yaşamayan güçlü bir kadını model olarak işe alır. Bu cinsiyet çatışmasını izlemek gerçekten büyüleyici.

7. Roma (2018)

Alfonso Cuaron'dan Roma, bu yıl diğer tüm filmlerden daha fazla Oscar adaylığı aldı. Bu siyah beyaz film bize bir kadının zor hayatını gösteriyor. Tüm olayların Meksika'da 70'lerde meydana gelmesine rağmen, filmdeki hikaye hoş. Sinematografiye değer veren insanlar bunu görmeliler.

6. The Master (2012)

The Master, 2 adamın hikayesini anlatan karmaşık bir psikolojik film. Filmde garip bir mesih ve akıl hocasına ihtiyacı olan bir adam yer alıyor. Film, bir öğretmen ve öğrenci arasındaki zor ilişkinin arkasındaki derin felsefeyi araştırıyor.

5. The Social Network (2010)

Bu film, Facebook'un yaratılmasının gerçek hikayesine dayanıyor. Orijinaline kıyasla bazı küçük değişiklikler var ama temelleri doğru. Yaratıcıların şaşırtıcı başarılarını ve yol boyunca sahip oldukları tüm iniş ve çıkışları göreceksiniz.

4. Boyhood (2014)

Bu filmin aynı oyuncularla 12 yıl boyunca çekilmesi gerçekten saygıyı hak ediyor. Film neredeyse 3 saat sürüyor ve bir ailenin hikayesini anlatıyor. Filmdeki odak, ana karakterin nasıl bir yetişkin haline geldiği süreç üzerinedir. Çekim başladığında, başrol oyuncusu 7 yaşındayken film bitiminde 18 yaşındaydı. Bu film o kadar gerçekçi ki şahsen bir parçası olduğumuzu hissetmemize izin veriyor.

3. Moonlight (2017)

Oscar kazanmasına rağmen birçok kişi bu filmi bilmiyor. Film, aşk, büyümek ve başkalarını anlamanın ne demek olduğu gibi önemli konulara değiniyor. Sonuç olarak, kişiliğin oluşumu hakkında çok boyutlu bir drama denebilir.

2. The Tree of Life (2011)

Bu film, İncil ile geleneksel bir ailenin draması arasındaki mükemmel dengeyi buldu. Hem günlük problemlerden hem de insanların ve Tanrı'nın doğası ile ilgili ebedi varoluş sorunundan bahsediyor. Ancak uzmanlar yalnızca filmin felsefesini takdir etmekle kalmadı, aynı zamanda birçok güzel ve doğal manzara gösterdikleri için görsel açıdan da zevk aldılar.

1. Mad Max: Fury Road (2015)

Bu gişe canavarını dramatik filmler arasında görmek biraz sıradışı. Ancak bu film, tamamen yerini hak ediyor. Aksiyon sahneleri o kadar inanılmaz ki neredeyse her izleyici filmden sonra 2 saat boyunca koşuyor ya da kavga ediyormuşçasına adrenalin yaratıyor!

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

Ali ömer 11-06-2019 14:19:31

İzlemeye başlıyorum :))

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :