Bilgisayara eğildiğiniz her an sizi kamburluğa biraz daha yaklaştırıyor

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Özgür Ortak, masa başında çalışma bağlı olarak gelişebilen duruş bozuklukları hakkında uyarılarda bulundu.

Basit gördüğünüz belirtiler hayati işlevlerinizi tehlikeye atıyor

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Özgür Ortak, günlük aktivitelerinizi engelleyen ağrılar ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

Duruş bozuklukları birçok ağrıya neden oluyor

Duruş bozukluklarının fiziksel ve ruhsal olarak birçok sorunun yanında ağrılara yol açabileceğini belirten Uzman Fizyoterapist Gökhan Aygül, yanlış duruş pozisyonlarının yol açabileceği sağlık sorunlarını sıraladı.

Fizik tedavide pilates

Fizik tedavide pilates

Bel ve omurga ağrıları toplumumuzda sıkça görülen ve herkesin hayatında en az 1 kez de olsa yakındığı sorunların neredeyse başında geliyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç.Dr.Ahmet İnanır tedavisi hakkında özellikle ‘Pilates’in öneminden bahsetti.

Obezite, çocuklarda duruş bozukluğuna yol açıyor

Obezite, çocuklarda duruş bozukluğuna yol açıyor

Obezitenin duruş bozukluklarında önemli bir faktör olduğunu dile getiren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ruhan Özer, anne ve babalara önemli uyarılarda bulundu.

Skolyoz hakkında merak ettikleriniz

Omurga eğriliği olarak bilinen Skolyoz hastalığı hakkında merak ettiklerinizi ve tedavi yöntemlerini sizler için hazırladık…

Sağlıklı bir omurga için bol bol yüzün

Kemik yapısının zayıflaması olarak bilinen osteoporoz ve osteoporotik omur kırıkları, düzenli beslenme ve yüzme ile ciddi oranlarda azaltılabiliyor.

Doğru duruş ve bol su omurga sağlığı için öneml

Omurga; sinir sistemi, akciğer ve kalp sağlığını koruyan bir kalkan görevi görüyor. Omurga sağlığı için fazla kilolardan uzak durulması gerektiğini belirten uzmanlar, düzenli fiziksel aktivite yapılması gerektiği konusunda uyarıyor. Düzgün pozisyonda duruş ve bol su içmek de omurga sağlığına iyi geliyor.

Skolyoz belirtileri ve tedavi yöntemleri

Skolyoza karşı erken dönemde önlem almanın büyük önem taşıdığını söyleyen Prof. Dr. Emre Acaroğlu, bu hastalığın belirtilerini ve tedavi yollarını açıkladı.

Yanlış egzersiz sakatlayabilir

Yeterli fiziksel aktivitede bulunmamak, ağır çanta kullanmak ve yanlış ayakkabı seçimi, kas ve iskelet sistemi hastalıklara yol açıyor.