Skin fasting diğer adıyla cilt orucu nedir?

Abone Ol 

Cilt bakım ürünlerini kullanmakta aşırıya kaçıyor musunuz? İlgi çekici yeni ürünleri kullanmak heyecan veriyor mu? Peki cilt yapınızı olumsuz yönde etkilenmesi sizi üzüyor mu? Skin fasting ya da diğer adıyla cilt orucu bunun tam tersini yapılmasını tavsiye ediyor. Birkaç yılda trend haline gelen cilt orucunu ve cildinizin kendi detoks temizliğine başlamaya ne dersiniz? Gelelim detaylarına…

Skin fasting nedir?

Skin fasting diğer adıyla cilt orucu, cildinize nefes alması, dinlenmesi ve sıfırlanması için zaman tanımaktır. Bu süreçte cilt bakım ürünlerine ve rutinimize ara vermeliyiz. Bu şekilde cildimizin doğal olarak amaçlandığı şekilde çalışmasına izin veririz. Bu cilt bakım ürünlerinin hayatımızdan tamamen çıkartacağımız anlamına gelmiyor. Bazen, cilt tipinize en uygun olanı test etmek için bir seferde yalnızca bir ürünü aşamalı olarak kullanmaktan vazgeçebilirsin.

Nasıl uygulanır?

Biliyorum çok zor ama hayatımıza temizleyici, nemlendirici ve güneş kremi dışında bir ürün kullanmamalıyız hatta güneş kremini kullanmak istemezseniz güneşe maruz kalmayı da ortadan kaldırmalısınız. Bunun dışında temizleyici ve nemlendirici kullanmamız gerekiyor çünkü yüzümüzü bir temizleyici ile yıkamayı bırakırsak, kir, kalıntı, makyaj ve yağ birikerek daha fazla sivilce çıkmasına neden olur.

Hangi cilt tipleri için faydalı?

Cilt hassasiyeti olanlar, cildi kuru olanlar cilt orucundan fayda görebiliyor. Bunun aksine cildi yağlı olanlar fayda göremiyor… Eğer son dönemlerde cildinizde iltihap, tahriş ve sivilcelerde artış görürseniz cilt orucuna bir sanç verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu