Sizi mükemmel bir aşçıya dönüştürecek mutfak sırları

İşte mutfakta size ustalık getirecek birkaç püf noktası.

Mutfakta, bir çok malzemeyi nasıl kullanacağını bilen, hızlı kolay yemek pişiren biri olmak hiç de zor değil. Hepsinin birer püf noktası var. Özellikle başkalarının sorun olarak gördüğü bazı durumlarda, çözümlerinizle bir anda aşçılıkta hatırı sayılı bir yere ulaşabilirsiniz. İşte mutfakta size ustalık getirecek birkaç püf noktası. Sırlarınızı paylaşmayı unutmayın.

Mükemmel haşlanmış yumurtalar için farklı bir yöntem

Bir pişirme torbası veya buzdolabı poşetinin içerisini biraz tereyağı koyarak, yumurtayı içine kırın. Torbayı yumurtaya en yakın yerden bağlayın. Kaynar suda 3 dakika tutun. İşte muhteşem bir yumurtanın sırrı.

Donmuş tereyağını rendeleyin

Acil bir şekilde tost yapacaksınız ve tereyağı buz tuttuysa, rendelemeyi deneyin. Ekmeğe kolayca yayılır ve size zaman kazandırır.

Balıkların ızgaraya yapışmasını önleyin

Balık dilimlerini ızgaraya dizmeden önce altına birkaç dilim limon koyarsanız, yapışmasını engelleyebilirsiniz. yerleştirilen dilimlenmiş limon katına koyun.

Kavanozun kapaklarını kolayca açın

Sıkışmış bir kavanoz kapağı için evde daha güçlü birini aramanıza gerek yok. Plastik bir mutfak eldiveni ile sorunu anında çözebilirsiniz.

Sıkacak olmadan meyve suyu hazırlama

Sizden taze meyve suyu istendi fakat elinizin altında meyve sıkacağı yoksa, bu mükemmel yöntemi deneyin. Bir plastik şişeyi boyun kısmından kesin, mandalinanın üst kısmından şişenin girebileceği kadar bir delik açın. Şişeyi mandalinaya yerleştirin ve avucunuzda sıkın. İşte bu kadar.

Narları çıkarmak için ahşap kaşık kullanın

Narı ikiye bölün ve yarım narın kabuk kısmına ahşap bir kaşıkla vurun. Tüm taneler saniyeler içerisinde çıkmış olacak.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ