Sizi baştan uca canlandıracak 4 uçucu yağ

Baş ağrılarını azaltmaktan cilt lekelerini gidermeye kadar sizi baştan uca canlandıracak 4 uçucu yağı ve kullanım şeklini sizler için araştırdık...

Spaya gidemiyorsanız, baş ağrısı ve kızarıklıklardan cilt lekelerine ve şişkinliğe kadar her şeyi yatıştırmaya yardımcı olabilecek bu 4 uçucu yağ ile spayı ayağınıza getirin.

İşte size tazelenmiş ve yenilenmiş hissettirecek 4 uçucu yağ ve kullanım şekli.

Lavanta yağı ile kızarıklıkları yatıştırın

Antienflamatuar ve ağrı kesici faydalarıyla bilinen lavanta yağı ile güneş yanığı gibi cilt kızarıklıklarını ve ciltteki tahrişi azaltabilirsiniz. Ayrıca kokusu stresi azaltır ve gevşemenize yardımcı olur.

DENE: 2 yemek kaşığı yoğurt (probiyotikleri cildin bariyerini onarır) ve 5 damla lavanta yağını karıştırın ve tahriş olmuş cilde sürün.

Biberiye yağı ile ince saçlara hacim kazandırın

Biberiye bitkisinin benzersiz bileşiği, saç derisine giden kan akışını ve besin maddelerini artırmaya yardımcı olur, öyle ki araştırmalar saçları yeniden büyütmede minoksidil kadar etkili olduğunu gösteriyor. Ayrıca kokusu, beynin kendini iyi hissettiren hormonları salmasına yardımcı olur.

DENE: 1 yemek kaşığı zeytinyağı (nemlendirir) ve 3 damla biberiye yağını karıştırın ve nemli saçın her yerine uygulayın; 15 dakika sonra durulayın.

Buhur yağıyla yaşlılık lekelerini yok edin.

Buhur yağının güçlü cilt yenileyici bileşikleri, renk değişikliğini hızla hafifletmeye yardımcı olur. Ayrıca yağın kokusunu aldıktan sonraki bir dakika içinde enerjiyi ve odaklanmayı artırdığı biliniyor.

DENE: 1 yemek kaşığı hindistancevizi yağı ve 4 damla buhur yağını karıştırın. Lekelere uygulayın ve 10 dakika sonra durulayın.

Çay ağacı yağı ile sivilceleri giderin

Çay ağacı yağının bakterileri öldüren ve kırılmalara neden olabilecek güçlü özellikleri var. Ayrıca yatıştırıcı kokusu ile rahatlamanıza yardımcı olur.

DENE: Vücudunuz için, 3 damla çay ağacı yağını duş jelinize karıştırın ve vücuttaki sivilcelere bölgelere sürün; iki dakika sonra durulayın. Yüz için ise yüz yıkama suyuna bir damla çay ağacı yağı ekleyin; her zamanki gibi temizleyin.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ