Siyah noktaların baş düşmanı limon

Birçok kadının kabusu siyah noktaları evde hazırlayabileceğiniz doğal yöntemlerle yok edebilmeniz mümkün! En büyük yardımcınız ise limon.

Cildinizdeki siyah noktalar ve lekeler kabusunuz olmasın! Doğal malzemelerle hazırlayacağınız basit ve etkili maskelerle bu duruma bir son verin.

Siyah noktalar burun, yanaklar, boyun ve sırtta görülebilir. Bu durum kötü bir manzara ortaya çıkarır. Çoğu kadın bu lekeleri yok etmek için çeşitli yöntemler dener. Genellikle tıkanmış gözenekler, kötü beslenme, hormonal dengesizlik ve yağlı cilt ve saç sonucunda görünür. Sizi rahatsız eden ve bir türlü yok edemediğiniz siyah noktalardan, sadece bal ve limon kullanarak 5 dakika içinde kurtulabilirsiniz.

Limon ve bal kürü

Yarım limon ve birkaç damla balı karıştırın. Yüzünüzde siyah nokta olan bölgelere ovalayarak sürün. Yaklaşık 10 dakika sonra, soğuk suyla durulayın. İlk kullanımdan sonra sonuçları göreceksiniz cildiniz yumuşacık, pürüzsüz ve temiz olacak! Bu kür, haftada birkaç kez tekrar edilebilir.

Kırışıklık, koyu leke ve çillere maydanoz

- Maydanoz yaprakları ve limon (limon yerine elma sirkesi de kullanabilirsiniz) yüzünüzdeki siyah noktaları, çilleri yok eder. Sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar.

- Vitamin ve mineral açısından zengin olan maydanozun suyu, potasyum ve manganez bakımından zengin esansiyel yağlar içerir.

- Geleneksel ateş, böbrek hastalığı, idrar yolu enfeksiyonu, diyabet, göz iltihapları ve hatta iktidarsızlık için de maydanoz önerilir.

- Kozmetikte maydanoz yapraklarının her zaman beyazlatma ve rejeneratif özellikleri bilinmektedir.

- Kızarıklık, tahriş ve şişlikleri kaldırır, yeniler ve cildi güçlendirir.

- Kırışıklıkların görünümünü tamamen engeller.

- Kırışmış hassas göz çevresi tedavisi için mükemmeldir.

Yüzünüzü muzla canlandırın

Evinizdeki ürünlerde cilt sıkılaştırma maskesi yapabilirsiniz.

Malzemeler

- 1 buçuk muz
- 3 yemek kaşığı yoğurt yerleştirilen yulaf ezmesi
- 1 yemek kaşığı bal
- 1 yumurta

Hazırlanışı

Muz, yumurta, bal ve yoğurtlu yulaf ezmesini karıştırın. Bu maskeyi uygulamaya başlamadan önce yüzünüzü temizlemeniz gerekli. Maskeyi yüzünüzde 10 - 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Muz cilt için iyi besinlerle dolu olduğundan yüz ve cilt üzerindeki kırışıklıklara karşı yararlı olabileceği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu maskenin etkileri çabuk fark edilir ancak kozmetik ürünlerin aksine etkileri daha sonra ortaya çıkar. Sabırlı olun ve maskeyi düzenli olarak kullanın. Maskede hiçbir kimyasal madde olmaması doğal onarım sürecini devam ettirir. Bu durumda daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

YORUM YAZ