Sırt ağrılarınızı hafife almayın

Ağrılarınızı geçiştirmeyin, hastalıkla sonuçlanabilir.

Abone Ol 

  Yoğun bir günün ardından sırtınız ağrıyorsa, ya da durup dururken şiddetli ağrılar çekiyorsanız bunun birçok sebebi olabilir, ihmal etmeyin ve erken sebebini bulmaya çalışın. Peki sırt ağrılarının sebebi ne olabilir? Gelin birlikte inceleyelim.

Sırt Ağrılarının Sebepleri;

Tüm Gün Oturmak;

Eğer gün boyu masa başında hareketsiz oturuyorsanız, bu durum kaslarınızı zayıflatabilir. Sıkı bir egzersiz, dinç bir vücutla bu problemden kurtulabilirsiniz. Güçlü omuzlar, iyi bir duruş sırt sağlığı için oldukça önemlidir.

Fazla Kilolar;

Fazla kilolu olmak sırt ağrılarını en büyük sebeplerinden biri olabilir. Fazla kilolar sırta daha çok yük oluşturacaktır. Sağlıklı bir diyet, ideal kilonuza ulaşmanızı sağlayarak sırt ağrılarını hafifletecektir.

Uykusuzluk;

Yatağınızı en son ne zaman değiştirdiniz? Belki de tüm bu sırt ağrılarınızın sebebi fazla yumuşak, fazla sert ya da eski bir yataktır. Rahat bir uyku uyumadığınız sürece sırt ağrılarınız devam edecektir. Bu sebeple uyku sırasında doğru duruşu sağlayabileceğiniz bir yatak tercih edebilirsiniz.

Omurga ve Kas Problemleri;

Omurgada yamukluk ya da fıtık gibi sağlık problemleri sırt ağrılarına sebep olabilir, böyle durumlarda doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu