Sırt ağrılarınıza son! İşte sırt ağrılarına iyi gelen sporlar

Her kadının hayatında bir dönem çektiği sırt ağrılarına uzun vadeli çözümler ile geldik!

Abone Ol 

Sırt ağrısı en sık görülen şikayetlerden biridir. Sırt ağrısının en yaygın nedenlerinden biri egzersiz eksikliği ve yanlış oturma pozisyonlarından kaynaklıdır. Özellikle uzun süre oturmak, kaslar uyarılmadığı ve omurlar arası diskler gerilmediği için özellikle sırtımıza zarar verir. Buna karşı koymak için doktorlar sırt ağrısı olan hastalara daha fazla hareketi günlük yaşama entegre etmelerini ve spor yapmalarını tavsiye ediyor. Ancak her spor, sırt problemleriyle boğuşan kişiler için uygun değildir bu yüzden mutlaka bir uzman tarafından yardım almayı unutmayın.

1. Yüzme

Yüzme kursu | Waterland Yüzme Okulu | İzmir

Yüzerken, sırt kasları uygun şekilde hareket ettirilir. Yüzme aynı zamanda dayanıklılığınızı artırır ve kardiyovasküler sisteminizi güçlendirir. Özellikle sürünerek yüzme sırt problemleri için idealdir. Ancak burada doğru teknik gereklidir. Yanlış yapılan hareketler sırt ağrınızı daha da şiddetlendirebilir ve gerginliği tetikleyebilir. İpucu: Deneyimli bir yüzücünün size çeşitli hareketleri göstermesini veya yetişkinler için bir yüzme kursuna katılmasını sağlayın.

2. Yoga

Yoga yapan kadının 8 farkı | Yasemin Fatih Amato

Yoga doğrudan sırt sağlığınız için çeşitli faydalar vaat etmektedir. Bu tarz dinlendirici çeşitli egzersizler, sırt kaslarını harekete geçirir ve güçlendirir ve gergin bölgeleri esnetir. Uzun vadede yoga, sırtınızı esnek tutabilir, bu da ağrıyı önlemek için idealdir. Yogaya yeni başlayanlar, egzersizlere yavaş başlamalı ve zorluk derecesini kademeli olarak artırmalıdır, aksi takdirde yaralanma riski vardır.

3. Rampa yürüyüşü

Sadece Yürüyüş Yaparak Kilo Vermek Ne Kadar Gerçekçi Bir Hayal? - Ekşi Şeyler

Jogging yapmaktan daha yumuşak olan bastonlu yürüyüş, sırt ağrısına karşı etkili önlem almak için başka bir ideal spordur. Yürürken kolların aktif kullanımı gerektiğinden üst bölgedeki gerginlik ve sırt ağrıları giderilebilir. Özellikle yeni başlayanlar veya aşırı kilolu kişiler için dik yürüyüşler daha aktif bir yaşam tarzına nazik bir giriş sunar.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu