Sinüzite iyi geldiği kanıtlanmış bitkisel tedaviler

Kişide dayanılmaz baş ağrılarına neden olan kronik sinüzit için siz de daha önce denenmiş bitkisel tedavilerinden yararlanabilirsiniz.

Burun ve göz çevresinde bulunan kemikler içerisinde var olan boşluklara sinüs adı verilmektedir. Bu boşluklarda oluşan enfeksiyona bağlı akıntılar nedeniyle sinüsler dolar ve bu bölgede akıntı ve de tıkanıklıklar meydana gelir. Tıkanan bu boşluklar baş ağrısı başta olmak üzere kişiye rahatsızlık veren birçok sıkıntıyı da beraberinde getirir. Bu durumda kişilerin doktora başvurup, doktor tarafından belirlenen tedavi sürecine uymaları önerilir.

Onaylanmış bitkiler kullanılmalı

Bu süreçte bitkilerle yapılacak olan tedavide destek olarak uygulanabilir. Bu arada şu önemli bilgiyi de paylaşmak gerekiyor. Uzmanlar tarafından verilmeyen ve önerilmeyen hiç bir bitki kullanılmamalıdır. Bu rahatsızlıkta oluşabilecek bir yan etki veya beklenmeyen bir reaksiyon sonucunda hastaların daha kötüleştiği bilinmektedir. İşte bu sebeple kullanılacak olan bitkilerin bitki uzmanlarında veya doktorlar tarafından verilmesi mutlaka gözetilmelidir.

Kronik sinüzit için uygulanabilir yöntemler

2 litre suyu kaynatın ve bir cam kap içerisine koyun. Suyun ilk buharı yarım dakika içerisinde çıkacaktır. Bu suya başınızın üzerine bir havlu kapatıp eğilin ve suyun buharını olabildiğince solumaya çalışın. Ara ara başınızı kaldırın ve burun üzerine yukarıdan aşağıya doğru masaj yapın. Böylece tıkalı bölümlerde bulunan sıvı yumuşayacak ve burun deliklerinden dışarı transfer olacaktır. Bu işlem sonunda çok zorlamamak şartı ile sümkürme yolu ile sıvıyı dışarı çıkartabilirsiniz. Bu işlem günden bir defa uygulanabilir.

Deniz suyu da iyi bir tedavi aracıdır

Eczanelerde kolayca bulunabilecek hazır deniz suyu ile burun içerisinde bulunan sıvı temizlenebilir. Deniz suyu adı altında satılan ürünü alıp, burun içerisine sıkmak şartı ile burun içerisi banyo ettirilir.1 bardak kaynamış soğumuş suyun içerisine 1 çay kaşığı tuz ve yarım çay kaşığı karbonat koyun. Bu karışımı iyice karıştırıp, 10 dakika bekletin. Bu işlemden sonra bu karışımdan bir avuç içi alın ve buruna çekin. Tuzlu ve karbonatlı suyu buruna çektikten sonra mümkün olduğu kadar burun içerisinde tutun ve sümkürme tekniği ile geri çıkartın. Bu tedavi seçeneği de günde 3 defa tekrarlanabilir.

Yorumlar

gökhan 19-10-2016 14:02:14

ekinezya çayınıda tavsiye ediyorum keinlikle işe yarıyor

mustafa 19-10-2016 11:01:14

arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun ben 4 yıl çektim sinizütten sonunda dedemin usulü ile çözdüm 17 yıldır aynı şeyi yapıyorum sinizütüm azınca akşam yatarken başıma alnımı kapatacak şekilde bere takıyorum en geç 2-3 günde bitiyor zaten arada bir takarsam hiç gelmiyor mümkünse yün olandan takın

YORUM YAZ