Sinüzit, fiziksel ve psikolojik sorunları da beraberinde getiriyor

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Koray Cengiz, sinüzit ile ilgili bilinmesi gereken önemli noktalara değindi.

Üst solunum yolu enfeksiyonları Kovid-19 ile karıştırılabilir

Prof. Dr. Altan Yıldırım, mevsim değişikleriyle birlikte artan üst solunum yolları enfeksiyonlarının koronavirüs ile karıştırılmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Çocukların baharı sağlıklı geçirmeleri için 8 püf noktası

Havaların ısınıp doğanın yeni elbiselerini giymeye başladığı bahar ayında Covid pandemisi en önemli tehdit olmaya devam ederken, bir yandan da bahar hastalıkları kapıyı çalmaya başladı.

Maskeyle nefes almakta güçlük çekiyorsanız nedeni bu 4 hastalık olabilir

Maskeyle nefes almakta güçlük çekiyorsanız nedeni bu 4 hastalık olabilir

"Maske nedeniyle nefes alamıyorum.” salgın sürecinde bu yakınmayı çevremizde sıkça duyar olduk. Siz de solunum güçlüğü nedeniyle maske takmakta zorlanıyor musunuz? Yanıtınız ‘evet’ ise dikkat. Nefes almakta güçlük çekmenizin nedeni ‘maske’ değil, burnunuzdan kaynaklı bir sağlık problemi olabilir!

Problemli burun birçok soruna zemin hazırlıyor

Problemli burun birçok soruna zemin hazırlıyor

Sorunlu burun hem psikolojiyi hem de tüm vücudu olumsuz yönde etkiliyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım konu ile ilgili bilgiler verdi.

Baş ağrınızın sebebi sinüzit olabilir

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı Op. Dr. Enes Bozkurt, en çok kış aylarında görülen ve burun tıkanıklığı ile baş ağrısına neden olan sinüzite karşı uyardı.

Tekrarlayan baş ağrıları sinüzitin habercisi olabilir

Tekrarlayan baş ağrılarında genelde migrenin yanında sinüzitin unutulduğunu söyleyen Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım, sinüzitin belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

Eğilirken ortaya çıkan baş ağrısı sinüzit olabilir

Baş ağrısı ve burun tıkanıklığı gibi belirtilerle ortaya çıkan sinüzit, özellikle kış aylarında görülen üst solunum yolu enfeksiyonlarının etkisi ile birlikte şiddetini artırıyor.

Soğuk algınlığına doğal tedavi: Ekinezya

İltihabı azaltmak ve bağışıklığı güçlendirmek için geleneksel ve tamamlayıcı tıpta uzun zamandır kullanılan ekinezya bitkisinin soğuk algınlığı tedavisinde kullanımını Diyetisyen Serkan Sıtkı Şahin paylaştı.

Çocukları enfeksiyonlardan korumak için öneriler

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Refika İlbakan Hanımeli sonbahar ve kış aylarında çocuklarda görülme sıklığı artan üst yolunum enfeksiyonlarından korunmanın yollarını anlattı.