Sinemalarda bu hafta – 18 Mart Cuma

Abone Ol 

Sinema salonlarında, bu hafta vizyona girecek 1’i yerli olmak üzere tam 4 yeni film sanatseverleri bekliyor.

İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler…

Ambulans

Ambulans, birçok suça bulaşmış evlatlık kardeşiyle bir banka soygununa karışan eski bir askerin hikayesini konu ediyor. Eski bir asker olan Will Sharp’ın, hasta olan karısının ameliyatı için paraya ihtiyacı vardır. Will, yardım istememesi gerektiğini bilse de azılı bir suçlu olan evlatlık kardeşi Danny’den yardım ister. Danny, Will’e yardım etmek yerine ona birlikte bir soygun gerçekleştirmeyi teklif eder. Karısını kurtarmak isteyen Will, istemese de bu teklifi kabul etmek zorunda kalır ve iki kardeş Los Angeles tarihinin en büyük banka soygununu gerçekleştirmek için plan yapar. Ancak soygun sırasında planları istedikleri gibi gitmeyince kardeşler, içinde yaralı bir polis ve acil yardım görevlisinin olduğu bir ambulansı kaçırır.

Neşeli Kanatlar: Büyük Göç

Yaramaz bir kaz ile iki ördek yavrusu arasında yaşananları konu ediyor. Peng, tüm zamanını yaklaşan göç için pratik yaparak geçiren bir kazdır. Herkesten daha iyi olduğunu düşünen Peng, yüksek hızlarda çılgın hareketler yapmaya çalışırken birçok kazaya da neden olur. Bir gün yere oldukça yakın bir şekilde uçarken, Chao ve Chi adında iki ördek yavrusuna çarpar. Ördeklerin sürüden ayrılmasına neden olan Peng, onlarla ilgilenmek zorunda kalır. Başlarda bu durumdan rahatsız olsa da zamanla yavru ördeklerle arasında beklenmedik bir bağ kuran Peng, Chao ve Chi sayesinde koşulsuz sevginin ne demek olduğunu öğrenir.

Orman Vatandır – Çanakkale Ruhu

Çanakkale’deki ormanları korumaya çalışan insanların hikayelerini konu ediyor. Belgeselde Çanakkale savaşlarında yaşananlar, kahramanlıklar, az bilinen hikayeler, vatanı güzelleştirmek için yapılanlar, ormanlaştırma çalışmaları ve günümüze kadar ormanlarımızı yangına karşı kahramanca koruyan kahramanların hikayesi konu ediliyor.

Paralel Anneler

Aynı gün aynı hastanede doğum yapan iki kadının hayatına odaklanıyor. Ana ve Janis, doğum yapmak için geldikleri hastanede tanışan iki kadındır. İkisi de bekardır ve ikisi de kazara hamile kalmıştır. Ana korkmuş ve pişman olmuşken, Janis bu durumdan asla pişman olmamış aksine çocuğu olacağı için oldukça sevinçlidir. Hastane koridorunda dolaşan Janis, Ana’yı cesaretlendirmeye çalışır. Bu şans eseri karşılaşmaları onların hayatını keskin bir şekilde değiştirir ve ikisi arasında yakın bir bağ oluşur.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu