Uzmanından sınav stresine iyi gelecek nefes egzersizi önerisi

Fizyoterapist Çağıl Ertürk, sınav öncesi ve sınav anında yapılacak basit nefes egzersizlerinin stresi ve kaygıyı azaltacağına dikkat çekti.

Sınav kaygısı ‘baş edilmesi’ gereken bir durum değil

Sınav kaygısının baş edilmesi gereken bir durum olmadığını belirten Psikolog Saime Serpil Özgül, “Bu kaygıya yeterli ölçüde izin verdiğiniz takdirde; eksiklerinizi görebilir, başarısız olduğunuz alanlarda daha çok soru çözerek kendinize olan güveninizi arttırabilirsiniz” dedi.

Sınav kaygısını bilinçaltı modeli ile yenin

Sınav kaygısının bu sene koroanvirüs stresi ile birleştiğini ve ikiye katlandığını belirten Bilinçaltı Uzmanı Lily Lale Yılmaz, bu kaygının bilinçaltında çözülebileceğini söyledi.

YKS'ye bir hafta kala beslenme önerileri

YKS'ye bir hafta kala beslenme önerileri

Prof. Dr. Oğuz Özyaral, 2019 YKS (Yükseköğretim Kurumlarına Giriş Sınavı) öncesi öğrencilere beslenme tavsiyelerinde bulundu. Özyaral, hızlı enerji ve uzun süreli enerji depolaması sağlayan fındık, badem, ceviz, fıstık ezmesi ve kaju gibi kuruyemişlerin sınava bir hafta kala tüketilmesi gerektiğini belirtti.

Kaygı ve stresle başa çıkmanın yolu: Zaman yönetimi

Kaygı ve stresle başa çıkmanın yolu: Zaman yönetimi

Öğrenci koçu ve eğitmen Şebnem Daloğlu, öğrenciler ve ailelerin sınav kaygısıyla nasıl başa çıkacağını anlattı.

Sınav kaygısıyla baş edebilmek için 5 ipucu

TEOG 2. basamak sınavına yaklaştığımız şu günlerde kaygınızı azaltmak için yapabileceğiniz 5 önemli öneri.

TEOG sınavına gireceklere uyarılar

Eğitim Psikolojisi Uzmanı Fatih Aytaç, TEOG sınavına girecek olan çocuklarda oluşan kaygının nasıl azaltılabileceği hakkında önemli uyarılarda bulundu.