Sıkı kalçaların formülü

Türk kadınlarının en büyük sorunlarından biri de basenler...

Hepimizin hayali olan kalkık, dışa bombeli, selülitsiz ve sıkılaştırılmış kalçalara, evde kolaylıkla yapabileceğimiz birkaç hareketle sahip olabileceğimizi biliyor muydunuz?

Fitness eğitmeni olan Japonya Miss Fitness'ı Miho Araki ve squat hareketi ile nasıl sıkı popolara sahip olabileceğimizi anlatıyor.

Popo kaldırmanın en basit yolu; kalçaları sıkılaştırarak popoyu kaldırmak, basenleri ve bacakları sıkılaştırarak kuvvetlendirmektir. Çömelme ve diğer adıyla squat ile tek harekette çok fazla kalori yakılarak, vücudun en büyük kas gruplarından biri olan bacak kaslarını da çok etkili bir şekilde çalıştırılmış olur, aynı zamanda bu hareket günlük yaşamı kolaylaştırır. Merdiven çıkarken de yataktan kalkarken de kullandığımız aynı kas grupları çalıştırılır.

Kalça sıkılaştıran egzersizler

-Düz ayakta dizler hafif bükülü pozisyon alın. Parmak uçları karıya bakacak şekilde ayaklarınızı kalça genişliğinde açın.

-Her iki kolunuzu da boksör pozisyonunda tutarken; dirseklerinizi de bükün.

-Dik durun; bir sandalyede oturuyormuş gibi dizlerinizi bükerek squat pozisyonunda oturun. Aynı zamanda kulak, omuz ve kalça aynı çizgide olsun.

-Oturma pozisyonunda vücudunuzu geriye doğru alçaltın.

-Vücut ağırlığınızı topuklara vererek vücudunuzu dengeleyin.

-Dizlerinizi parmak uçlarınızı geçmeyecek şekilde ayak bileğinizin hizasında tutun.

-Aşağı squat yaparken nefes alın, kalçalarınızı sıkarak ayağa kalkarken nefes verin.

- Ağırlığı poponuza ve bacaklarınıza vererek çömelin. 1 saniye bekledikten sonra yavaşça doğrulun. 2 set olarak 8-10 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.

Yorumlar

YORUM YAZ