Sezonun gözbebeği: Mini çantalar

Bu sezon sıkça göreceğiniz mini çantalar sezonun gözde aksesuar trendlerinden biri...

Yeni bir aksesuar trendi; mini çanta. Neredeyse bütün dev tasarımcıların koleksiyonlarında kendine yer bulan ve mini boyutları ile dikkatimizi çeken bu şirin çantalar yılın aksesuar trendi olmaya aday desek yeridir. Şu an içinde bulunduğumuz 2015 yaz sezonu ve önümüzdeki sonbahar - kış sezonunun gözde aksesuar trendlerinden biri olduğunu söylemek gerekiyor. Podyumları işgal eden mini çantaların sokak modasında da çok fazla ilgi gördüğünü ve büyük çantaların yerini aldıklarını söyleyebilmek mümkün.

Sokak modasında da şimdiden yerini aldı

Mini çantaların en önemli özelliklerinden biri neredeyse bir cüzdan kadar minik olmaları. İçine en fazla telefon, kredi kartı ve belki bir anahtarlık koyulabilecek büyüklükte olan çantaların daha kullanışlı mini boyları da var. Bir de tasarım çantaların mikro modellerinin yine popüler olduğunu söylemek mümkün. Prada, Chanel, Mulberry ve Hermes gibi lüks tasarımcıların ikonik modellerinin mini versiyonlarını sokak modasında sık sık görüyoruz.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Statement çantalarda göz alıcı figürler

Göz alıcı şekilleriyle "Statement çanta” olarak anılan ve ilginç tasarımlara sahip çantalar da minik boyutları ile bu trendin öncüsü olmaya devam ediyorlar. Moda haftalarında ve sokak modasında çok fazla görüntülenen hayvan figürlü çantalar, yiyecek ambalajlarından esinlenilmiş modeller, mimari figürler, sloganlı modeller ve çanta olacağını asla tahmin edemeyeceğimiz tasarımlar mini çanta trendinde hatırı sayılır bir yer işgal ediyor.

Küçük ama fonksiyonel

Cüzdan büyüklüğündeki çantalar, tutma saplarıyla bilekte ya da elde taşınabiliyor. Bu yıl çantalarda zincir sapların önemli bir trend olması sebebiyle mini çantalarda da zincir saplar bol bol tercih edilecek. Pilexiglass, PVC, deri ve süet gibi bir çok farklı materyalden üretilen mini çanta trendi bakalım büyük çanta taşımaya alışmış modaseverler tarafından nasıl karşılanacak?

Yorumlar

YORUM YAZ