Sevgilinizi kokunuzla baştan çıkartın

Araştırmalar, kokuların insanlar üzerinde önemli etkiler yarattığını ortaya çıkardı.


Misk Düşkünü Erkekler
Yaptığımız araştırmalara göre, çekilmemiş biber ve paçuli gibi akılda kalıcı notalar olgun (30 yaş ve üstü) girişken ve güçlü erkekleri baştan çıkarıyor.
Bu erkekler daha ziyade şirket çalışanları (yüzde 10), randevularınızda sizi ormanda kamp yapmaya götüren tipler (yüzde 20) ve yatakta yeni şeyler denemeyi seven (yüzde 70) kişiler.
Bu arada diğer kokuların müdavimi erkeklere oranla, misk ve baharatlı kokuları seven erkekler kadınların özellikle göğüs dekoltesi ile ilgilendiklerini belirtiyorlar.

Tatlı Severler Hakkında Her Şey
Tatlı kokular için, yanıp tutuşan erkekler genellikle 20'li ve 30'lu yaşlarındalar. Ve parfümde tatlı ve meyveli kokuları sevdikleri kadar, yiyeceklerde de aynı şeyleri tercih ediyorlar. Büyük çoğunluğu (yüzde 76) yaşadıkları ciddi ilişkileri süresince asla yoldan çıkmadıklarını, diğer parfüm kokularından hoşlanan erkeklere oranla daha az tek gecelik ilişki yaşadıklarını ya da onlar gibi beşten fazla kadınla birlikte olmadıklarını söylüyor. Bunun yanında, en iyi dinleyicilerin bu grubun üyeleri olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.


Çiçek Kokusu Sevenlerin Şifresi Çözüldü
Araştırmaya tabi tutulan diğer erkekler işi yalnızca iş olarak görürken, çiçeksi kokular için yanıp tutuşan erkeklerin yüzde yetmiş beşi kariyerinde yükselme potansiyeline sahip olan kişiler.
İlk buluşmada bu grubun yüzde 74'ü kız arkadaşını dönemin en ünlü restoranına götürmeyi ya da enfes bir yemek listesi hazırlamayı yeğliyor.
Çoğu yatak odasındaki kabiliyetlerine 4 puan (kötü sekse 1, mükemmel sekse 5 puan) vermesine rağmen, yüzde 30'a yakın bir kesim kendine yatakta tam puan veriyor.

Taze Kokulara Deli Olan Erkeklere

Eğer bir erkek yeni budanmış ot ya da makineden yeni çıkmış çamaşırın kokusuna dayanamıyorsa, ondan ekstrem girişimler beklemek biraz yanlış olur.
Yarısından fazlası (yüzde 56) iş konusunda dengeli ilerler. Yani işini iyi yapar, fakat tek amacı fazla paraya ve statüye kavuşmak değildir. Ve yüzde 91'i evlenmek konusunda hızlı adımlar atmak yerine, yüzüğü takmadan evvel birlikte yaşama fikrine sıcak bakar.
Taze kokulara zaafı olan bu tipler, bir erkekte olması gereken en önemli özelliği bünyelerinde barındırırlar.Şöyle ki, mesela yüzde 60'ı espri yeteneklerinin kadınlar üzerinde vurucu etki yaptığını bilir.

Yorumlar

YORUM YAZ