Sevgililer Günü’nü sevmeyenlerin mantıklı 6 sebebi

Sevgililer Günü'nü sabırsızlıkla bekleyen çiftlerin yanı sıra bir de nefret edenler var.

Sevgililer Günü yaklaşıyor. Bu konuyla ilgilenmiyor olsanız bile popüler kültür ve tüketim sektörü bu günü gözünüze sokmaya devam ediyor. Reklamlar, kampanyalar, o güne özel film kuşakları vs… Bu günü sabırsızlıkla bekleyen çiftlerin yanı sıra bir de nefret edenler var. Peki neden? İşte Sevgililer Günü'ne karşı olanların mantıklı sebepleri.

Yalnızca bir gün geri kalan 364 günü telafi etmez

Önemli olan bir ilişkinin nasıl devam ettiğidir. Ortada sorunlu bir ilişki varsa yalnızca bir gün iyi geçtiği için geri kalan günleri görmezden gelemezsin.

Çoğunluk kutluyor diye kutlamak zorunda değilsin

Aslında bu kural birçok şey için geçerli. Çoğunluğun ilgi gösterdiği bir günü sevmek ve kutlamak zorunda değilsin. Zorlamayla romantizm olmaz. Ayrıca arkadaşın pencereden atla dese atlamayacaksın değil mi? :)

Baskı

Sevgililer Günü yaklaştığında herkes baskı altındadır. Eşiniz ne bekliyor? Ne kadar harcamalısınız? Ya hediyenizi beğenmezse, Arkadaşının aldığı hediye daha güzelse… Bu rekabet ortamının sevgiyle alakası olamaz.

Herşey fazla yapışkan ve sevimsiz

Sevgililer Günü deyince aklımıza gelenler hep aynı. Kırmızı kalpli balonlar, oyuncak ayılar, pırlantalar, çiçekler vs. Birine onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatmak için orijinal olmaktan çok çılgınca bir görüntü değil mi sizce de?

Çok pahalı

Uzun saplı güller, hediyeler, süslü akşam yemekleri derken harcanan paranın haddi hesabı olmuyor. Ayrıca Sevgililer Günü'nde alacağınız güllerin yüzde 30 ila 50 arasında daha pahalı olduğunu biliyor muydunuz? Bunun adı Kapitalizm değil de nedir? Bu parayı güzel bir hafta sonu geçirmek için kullanmak daha mantıklı.

Romantizm özeldir

Herkesin kutladığı ve her şeyin daha fazla olduğu bir günden ziyade iki kişi için özel olan günler daha fazla şey ifade eder. Çünkü ilişkiler özeldir.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

Memed 12-02-2018 15:28:30

Bir papazın uydurduğu hristiyan gününü kutlayanlara yazıklar olsun...

YORUM YAZ