Sevgililer Günü'ne özel diyet

Sevgililer Günü için son 12 gün; formunuz buna hazır mı?

KADINVEKADIN.net/ÖzelHaber

14 Şubat yaklaştı; sevgilisi olan herkes bir o kadar heyecanlı. Saçınızı, makyajınızı yapmak, kıyafetinizi seçmek, dar elbisenize girmekten daha kolay... Tam 12 gün sonra sizin için özel bir gün olan bugünde belki beraber yemek yiyecek, belki de eğleneceksiniz. Biraz da kilo vermek istiyorsanız hiç de geç kalmış değilsiniz!

Herkes şu andan itibaren diyete giriyor!

10 günde bir şey olmaz demeyin. Biraz dikkatle gerçekten birkaç kilo verebilirsiniz. Ama tabii bu görünüşünüze yansır.Kendinizi daha rahat ve güzel hissedersiniz ve kıyafetleriniz daha rahat olmaya başlar.

İçtiklerinizden aldığınız kalorilerden kurtulun

Kilo vermenin ilk adımı içtiklerinizden aldığınız gereksiz kalorilerden kurtulmaktır. Büyük boy bir latte ve iki bardak kırmızı şarapta toplam 600 kalori bulunur. Gereksiz yere aldığınız bu kaloriler kilo vermede önünüzdeki en büyük engeldir. Alkolden, kremalı kahvelerden ve sıcak çikolatadan bir süre uzak durun. Bunların yerine bitki çaylarını tercih edin. Böylece hem metabolizmanız hızlanmış olur, hem de inatçı kilolara veda etmiş olursunuz.

Fast-food aşkınıza düşman!

Kısa yemek aralıklarınızı pratik fast-food yiyeceklerle geçirmek hızlı bir yöntem. Ancak onlardan geriye kalan tek şey inatçı kilolar... Boşuna midenizi şişirdiğinizin farkına varın, hem de oldukça sağlıksızlar. Onlar yerine bu hafta bolca sebze tüketmeye çalışın.

Kahvaltıyı atlamayın

Sizi saat 11'de daha acıktıracak kadar hafif bir kahvaltı yapmayın. Kahvaltıda karbonhidrat ve proteini bir arada tercih ederseniz çok daha tok hissedersiniz. Yumurta ve tost gibi ikilileri deneyin.

Öğle yemeğinde ne yemeli?

Yemeğe başlamadan önce sebze çorbası için. Bu sizi tok tutmaya yardımcı olacak. Ana yemek olarak da büyük boy bir salata, sebze yemekleri seçebilirsiniz.

Akşam yemeğinde ne yapmalı?

Gece hazımsızlık yaratacak zor sindirilen besinler yerine lifli ve sizi rahat tutacak yemekler yiyin. Bol bol su için, akşam yemeğinden sonra biraz hareket etmeye çalışın. Hemen yatağa yatıp uyumaya çalışmayın.

Aç kalmak çözüm değil!

Aç kalarak kilo veremezsiniz, bunu kabul edin. Kendinize eziyet çektirerek ve aç kalarak sadece psikolojinizi bozacaksınız. Çünkü sürekli yemek yediğinizi hayal ederek yaşayacak ve stresli bir ruh haline gireceksiniz. Daha az yiyin, ekstra yediğiniz yiyeceklere bir süreliğine ara verin ancak kesinlikle aç kalmayın.

Göbek farkıyla dar olan bir elbiseniz mi var? O halde bir günlük detoks diyetiyle yenilenin!

Yorumlar

YORUM YAZ