40. Grafik Tasarım Sergisi için başvurular başladı

1981’den bu yana düzenlenen ve Türkiye’de grafik tasarımın belleği niteliğindeki Grafik Tasarım Sergisi 40. yılını kutluyor.

Ahmet Hamdi Tanpınar'ı anma sergisi

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar, doğumunun 120'nci yılında Beyoğlu'ndaki sergiyle anıldı.

Leonardo da Vinci çizimine rekor fiyat tahmini

Leonardo da Vinci tarafından yapılan ‘Bir Ayının Kafası’ çizimi İngiltere'nin başkenti Londra'da Christie's müzayede evi tarafından temmuz ayında açık artırmaya çıkarılacak.

TECHNÊ sergisi İzmir’de sanatseverlerle buluşacak

TECHNÊ sergisi İzmir’de sanatseverlerle buluşacak

Gizem Renklidağ’ın analog ve dijital teknikleri bir arada kullanarak resim sanatını bambaşka deneyimlere taşıdığı TECHNÊ isimli sergi, 28 Mayıs-28 Haziran tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

Çocuklara özel proje: Sanatla Büyüyen Ağacım

Çocuklara özel proje: Sanatla Büyüyen Ağacım

İstanbul Modern, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İstinyePark’ın desteğiyle tüm çocukları bir ağacı hayal etmenin ilham verici fikirleriyle tanıştırıp, doğayı sanatla yeniden keşfetmeye çağırıyor.

Banksy'in ‘Subject to Availability’ tablosu satışta

Gerçek kimliği bilinmeyen ama eserleriyle dünyaca üne kavuşan grafiti sanatçısı Banksy'in yaptığı Subject to Availability müzayedeye çıkıyor.

Haydarpaşa’nın 'Apartman'ı sanatı birleştirecek

Haydarpaşa Garı’nı inşa eden Alman mühendislerin konaklaması için Kadıköy Yeldeğirmeni’nde inşa edilen 52 numaralı apartman, farklı teknik ve materyallerle üretim yapan sanatçıların eserlerinin bir araya geleceği “Apartman” adlı sergiye ev sahipliği yapacak.

‘Kalbe Dokunan İlmek’ sergisi açıldı

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Kalbe Dokunan İlmek adlı sergi, Nevmekan Sahil Galeri'de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ Fotoğraf Yarışması sonuçları açıklandı

“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergileme alan eserler belli oldu. “Hayata Dair” temasıyla kadın fotoğrafçıları bir araya getiren yarışmada bu yılın birincisi “Gölge” isimli fotoğrafıyla Dilek Aşkın oldu.

Aslı Narin’in ‘Bir Başkası İçin Ben’ sergisi açıldı

Aslı Narin’in ‘Bir Başkası İçin Ben’ adlı sergisi KRANK Art Gallery'de sanatseverlerle buluşuyor.