Şerbetli tatlıdan vazgeçemem diyenler için tadı damaklarda kalacak 5 tatlı

Abone Ol 

Kutlama yemekleri, özel gün davetleri veya ramazan sofralarında yerini alabilen şerbetli tatlılar birçok kişi tarafından ilgi gören yiyeceklerdendir. Şerbetli tatlıları isterseniz sevdiklerinize de ikram edebilir ve paylaşabilirsiniz. Sizler de şerbetli tatlılardan vazgeçemiyorsanız tadı damağınızda kalabilecek 5 ayrı lezzeti deneyebilirsiniz.

  1. Şerbetli İrmik Tatlısı

İrmik ve şerbet birbirine en çok yakışan iki ayrı lezzettir. Klasik bir tatlı olan şerbetli irmik tatlısı, yemeklerin ardından afiyetli bir şekilde yenebilecek türdendir. Şekilli özel kalıplar kullanarak klasik tatlıyı alternatif şekilde de hazırlayabilirsiniz. Şerbetin doğal halinden hoşlananların tercih ettiği şerbetli irmik tatlısı sofralarınıza büyük bir lezzet kazandırabilmenizi sağlar.

  1. Cevizli Baklava

Türk mutfağında akla ilk gelen şerbetli tatlılar arasındaki baklavayı birçok farklı şekilde hazırlayabilirsiniz. Ev yapımı ve cevizli olduğu zaman daha da lezzetli olabilen baklava sevdiklerinizle de paylaşabileceğiniz özel bir lezzettir. Yapımı diğer tatlılara göre biraz daha zahmetli olabilen baklava verdiğiniz emeğe değebilecek bir tatlıdır. Hazırladığınız baklavanın şerbet oranını da damak zevkinize uygun olabilecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

  1. Şerbetli Milföy Tatlısı

Milföy hamurunu şerbetli tatlı yapımında da kullanabilirsiniz. Milföy hamurundan hoşlananlar ve çıtır lezzetleri denemek isteyenler için uygun olan şerbetli milföy tatlısı pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz tatlılar arasındadır. Fındık ile sarılmış milföy yapraklarını hafifçe şerbetle tatlandırabilir ve ortalama 20 dakika gibi kısa bir sürede tatlınızı hazır hale getirebilirsiniz.

  1. Şekerpare Tatlısı

Türk mutfağının bir diğer önemli lezzeti olan şekerpare tatlısı şerbeti en iyi şekilde tadabileceğiniz tatlılar arasındadır. Şekerpare tatlısı her evde bulunabilecek malzemeler ile yapabileceğiniz tatlılardandır. Şekerpareyi hazırlamadan önce şerbeti hazırladıktan sonra soğumasını beklemeniz daha lezzetli tarifleri ortaya çıkarabilmeniz açısından önemlidir. Şekerpare tarifi uygularken bu noktaya dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

  1. Lokma Tatlısı

Şerbetli tatlı sevenler için en özel tariflerden olan lokma tatlısı, günün her anında tüketebileceğiniz tatlılardandır. Geleneksel bir hal alan lokma tatlısını bol şerbetli olarak hazırlayabilir ve lezzetli bir şekilde yiyebilirsiniz. Lokma tatlısı yaparken pişirme yöntemine dikkat etmeniz gerekebilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu