Sendromlu pazartesiden mutlu pazartesiye

İki günlük tatilin ardından haftanın ilk günleri hepimizin kabusu. İşte sendromlu pazartesiden mutlu pazartesiye geçiş için ipuçları!

Abone Ol 

Pazar günleri uykuya dikkat

Hafta sonu geç uyumak hepimizin ortak alışkanlığı olabilir. Ancak yanlış. Pazar gününden sonra sizi bekleyen yoğun iş temposu için önden bir hazırlık yapmanız gerekmekte. Cumartesi geç saatlere kadar uyusanız bile pazar günü mutlaka erken kalkmalısınız ki bünyenin ertesi günün temposuna ayak uydurabilsin.

Hafta içi de sosyalleşin

Beyninizin hafta sonunu eğlence hafta içini işkence gibi görmesine izin vermeyin. Hafta içi vakit buldukça iş çıkışlarınıza da keyifli aktiviteler koyun. Bunlar bir kafede arkadaşlarınızla kahve içmek bile olabilir.

Birikmiş işlerinizi keyifle yapın

Evet hafta sonu canımız sadece keyif yapmak ister. Ancak birikmiş işlerinizden gözünüze kolay olanları kestirip bir bahçece, ya da kafede laptopunuzu yanınıza alarak keyifle yarılayabilir ve iş yükünüzü kolaylaştırabilirsiniz.

Pazartesi günü kendinize ödül verin

Pazartesi size ödül vermez o yüzden siz kendinize ödül vermeye çalışın. Bunların illaki büyük şeyler olmasına gerek yok. Bir kahve, bir çikolata gibi olabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu