Selülitle savaşan 3 doğal kür

Kadınların büyük bir çoğunluğunun korkulu rüyası olan selülitlerden kendi imkanlarınızla kurtulabilirsiniz... İşte size yardımcı olabilecek tüyolar...

Her kadın belirli bir yaştan sonra çok çeşitli nedenlerden dolayı selülitle tanışır. Özellikle de basen ve bacak bölgelerinde yoğunlukla görülür. O yüzden yaz mevsimi geldiğinde bikiniler giyileceği zaman kadınların kilodan sonra en çok tedirgin oldukları mevzu selülitlerinin olup olmadığıdır.

Selülit sanıldığının aksine zayıflığa ya da kiloya bakmaksızın herkesin sorunu olabilir. Ben zayıfım bende selülit olmaz diye bir kural yoktur. Ama tabii ki kilo problemi yaşayanlarda daha çok görüldüğü doğrudur.

Selülitden kurtulmak için size vereceğimiz özel kürün yanı sıra yediklerinize de dikkat etmeli ve bol sıvı tüketmelisiniz. Yağlı yiyecekler, asitli içecekler ve abur cubur selülite resmen bir davettir.

Sağlıklı beslenmenin sağlığımızın ve güzelliğimizin başı olduğunu unutmamak gerekiyor. Sağlıklı ve dengeli beslenme ile birlikte yapacağınız her gün yarım saatlik tempolu yürüyüş sayesinde selülitlerden kendinizi koruyabilirsiniz.

Selülite savaş açan 3 doğal kür

Tüm bunların yanı sıra selülitlerden kurtulmak için bu takviyeyi de deneyebilirsiniz. Selülit banyosu ile bu savaşta galip gelmemeniz için hiçbir neden kalmıyor!

- Birinci seçenek:

3 damla ardıç, 1 damla biberiye, 1 damla sardunya, 1 damla lavanta, 1 damla adaçayı ile bir bardak yoğurdu karıştırın ve selülitli bölgeye masaj yaparak haftada en az 3 kez uygulayın, yarım saat bekletip yıkayın.

- İkinci seçenek:

4 damla lavanta, 3 damla limon, 5 damla kekik, 5 damla biberiye ile bir bardak yoğurdu karıştırın ve selülitli bölgeye masaj yaparak haftada en az 3 kez uygulayın, yarım saat bekletip yıkayın.

- Üçüncü seçenek:

6 damla kekik, 4 damla biberiye, 2 damla limon ile bir bardak yoğurdu karıştırın ve selülitli bölgeye masaj yaparak haftada en az 3 kez uygulayın, yarım saat bekletip yıkayın. Suyun sıcaklığı 37 derece, banyo süresi ise 20 dakika olmalı.

Yorumlar

YORUM YAZ