İncelen ve dökülen saçlarınızın sebebi yedikleriniz olmasın

Global Hair Medikal Direktörü Berkant Dural, sağlıklı saçlara sahip olmak için beslenme ve bakım önerilerine dair açıklamada bulundu.

Beyin dostu 5 besin kaynağı

Diyetisyen Asiye Kübra Dursun, yeterli ve dengeli beslenme tabağımızda olması gereken beyin dostu besinleri açıkladı.

Kış aylarına yönelik sağlıklı beslenme önerileri

Kış aylarının gelmesiyle bağışıklık sistemimzin güçlendirilmesi daha da önemini arttırıyor. DoktorTakvimi.com uzmanlarından Dyt. Betül Yıldız bizlere Kış aylarında sağlıklı beslenmeye dair ipuçlarını paylaşıyor.

Portakalı kuralını bozmadan tüketin

Portakalı kuralını bozmadan tüketin

Portakaldan en yüksek faydayı alabilmemiz için kuralına göre yememiz gerekiyor. Uzmanlar öyle söylüyor, işte o kurallar...

Fit Smoothie Diyeti

Fit Smoothie Diyeti

Diyetisyen Asiye Kübra Dursun, yılbaşı diyete ara vermek isteyenler ve bozmak istemeyenler için smoothie tarifi vererek tavsiyelerde bulundu.

0-1 yaş bebek beslenmesi nasıl olmalıdır?

Doğumdan itibaren sağlıklı beslenme alışkanlıkları oluşturmak oldukça önemlidir. 0-1 yaş bebek beslenmesi ile ilgili merak edilenlere birlikte göz atalım…

Karaciğeri koruyan besinler

Karaciğer sağlığı için önerilerde bulunan Dr.Fevzi Özgönül, karaciğeri koruyan besinleri sıraladı.

Göz sağlığı için ihmal edilmemesi gereken besinler

Göz sağlığının korunmasında ideal kilonun korunmasının ve beslenmenin önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, göz sağlığı için tüketilmesi gereken besin gruplarına dikkat çekiyor.

Türk turşusu 106 ülkeye ulaştı

Türkiye’nin turşu ihracatı 2020 yılında yüzde 23’lük artışla 277 milyon dolara ulaşarak tarihindeki en yüksek seviyeye ulaştı. Türk turşu sektörü ihracat artış hızını 2021 yılının Ocak – Mayıs döneminde de devam ederek yüzde 24’lü artışla 88 milyon dolardan 109 milyon dolara taşıdı.

Koronavirüs sonrası kalp kası hastalıklarına dikkat

Koronavirüs kaynaklı ölümlerin 3’te 1’i kalbe bağlı sebepler nedeniyle gerçekleşiyor. Kalpte doğrudan hasara yol açıp çeşitli sorunlara neden olabilen Covid-19 virüsü, var olan kalp hastalıklarını da ağırlaştırabiliyor.