Şaşırtıcı ama gerçek: Evcil hayvan klonlama sektörü!

Duyduğunuz en garip sektör neydi bilmiyoruz ama buna çok şaşıracaksınız. Viagen isimli firma, hayvan klonlaması yapıyor. İşlemin maliyeti çok yüksek olmasına rağmen evcil hayvanlarını klonlamak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

Abone Ol 

Bir insan evcil hayvanını neden klonlar?

Pek çok ünlü isim, evcil köpeklerini klonlamak istediklerini açıkladı. Peki bir insan neden evcil hayvanını klonlamak ister? Evcil hayvanlarını klonlamak isteyenlerin çoğu bunu yapma sebepleri olarak hayvanlarını çok sevdiklerini ve başlarına bir şey gelmesi durumunda klonlarının olmasının onları mutlu edeceğini belirtiyor.

Köpek klonlamada seri üretime geçildi

Çalışmalar kanunlara uyuyor

Klonlama işlemi her geçen gün biraz daha popülerleşirken hayvan severlerin aklına bu işlemin herhangi bir zararının olup olmadığı sorusu geliyor. Şirket, bu işlemin herhangi bir zararı olmadığını aynı zamanda yapılan çalışmaların ABD kanunlarına uyduğunu belirtti.

KÖPEK BAKIMI - Beştepe Bloggers

Klonlama işlemi nasıl yapılıyor?

Klonlama işlemi; klonlanacak olan hayvandan hücre çekirdeği alınıp, dönör yumurtaya enjekte edilerek gerçekleştiriliyor. Embriyoya dönüştürülen yumurta, vekil olarak seçilen annenin rahmine yerleştiriliyor.

Çin, klonlama fabrikası açıp köpek, at ve sığır üretecek! - Son dakika dünya haberleri – Sözcü

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Evcil hayvanınızı klonlamak ister miydiniz?

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu