Sapanca’da muhteşem bir kahvaltıya ne dersiniz?

İstanbulluların hafta sonu kaçamak yapabileceği muhteşem güzellikte bir yere dönüşen Sapanca Gölü, eşsiz doğası göl kenarına koyulan masalarda kahvaltı deneyimi için mükemmel bir yer..

Abone Ol 

Hafta sonu, İstanbul’un keşmekeşliğinden sıkılıp sakince kafa dinleyeceğiniz bir yere gitme fikri mükemmel olabilir. Mesela bir hafta sonu kahvaltısı için Sapanca’ya kaçamak yapabilirsiniz. Göl kenarına kurulan masalarda kahvaltı yapmak veya gölün içine kurulan masalarda kahvaltı yapmak mükemmel olabilir. Ayakkabınızı çıkartıp gölün içine ayaklarınızı bıraktıysanız değmeyin keyfinize…

Sapanca Gölü

Sapanca Gezilecek Yerler Listesi - En Güzel 10 Yer - Gezibak

Marmara Bölgesi’nin çarpıcı güzelliklerinden biri. Uzunluğu 16 kilometredir. Yemyeşil bir doğa harikası olan bu göl kaynağını dağlardan gelen kar suyundan almaktadır. Gölde alabalık türleri yoğundur. Kıyısında piknik yapmak, hamakta uyumak, kitap okumak ve kuş seslerini dinlemek istiyorsanız Sapanca Gölü tüm bu güzellikleri önünüze sermeye hazır.

Maşukiye

maşukiye

Sakarya Sapanca’nın en göz alıcı beldelerinden biri olan Maşukiye’nin ismi ‘aşık’ anlamına gelen maşuktan gelir. Ağaçların göğe kadar uzandığı, rengarenk kır çiçeklerin çayırı çimeni kapladığı, tertemiz havanın tüm hücrelerinizi ele aldığı bir yerdir burası. Buraya geldiyseniz mutlaka ama mutlaka ‘Kirazlı Yayla’ya çıkmalısınız. Sadece manzara izlemek için bile gelinebilir buraya çünkü tüm Sapanca’yı kuş bakışı izleyen bir manzarası vardır. Doğanın en güzel renklerine ev sahipliği yapan Maşukiye’de tüm sokak isimleri çiçek isimlerinden oluşmaktadır. Birçok caddeye papatya, oya ağacı sokak, küpe çiçeği, menekşe caddesi gibi sevimli isimler verilmiştir.

İstanbuldere

istanbul dere

Ağaçlar içinde yemyeşil bir yer. Dere kenarında, kuş seslerinin ruhunuzu yıkadığı, temiz havanın tüm hücrelerinizi ele geçirdiği harikulade bir köşe burası. Sapanca’ya 10 kilometre uzaklıkta.

Sapanca yaylaları

sapanca yaylaları

Sapanca’nın güzellikleri saymakla bitmez ama özellikle oksijen deposu yaylalarını mutlaka görmek için zaman yaratın. Karagöl Keremali, Çiçekli, Dikmen, Çiğdem ve Sultanpınar yaylaları en dikkat çekenler arasında gelir.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu