Çocuklara özel proje: Sanatla Büyüyen Ağacım

İstanbul Modern, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İstinyePark’ın desteğiyle tüm çocukları bir ağacı hayal etmenin ilham verici fikirleriyle tanıştırıp, doğayı sanatla yeniden keşfetmeye çağırıyor.

Toplanan atıklar sanat eserine dönüşüyor

Bilim kurgu sinema ve edebiyat dallarında son yıllarda büyük ilgi çeken sanatçı Uğur Çalışkan, taş, cam, kemik, metal gibi topladığı atık maddeleri sanat eserlerine dönüştürüyor.

Robot Ai-Da’dan otoportre sergisi

Dünyanın ilk robot sanatçısı Ai-Da’nın kameradan yapılmış gözleriyle aynadan bakarak yaptığı bir dizi otoportresi, gelecek aylarda sanatseverlerle buluşacak.

49. İstanbul Müzik Festivali 3 Haziran'da müzikseverlerle buluşacak

49. İstanbul Müzik Festivali 3 Haziran'da müzikseverlerle buluşacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenecek 49. İstanbul Müzik Festivali, 3-21 Haziran tarihleri arasında İstanbul’un çeşitli açık hava mekanlarında gerçekleştirilecek.

Coachella ve Stagecoach festivalleri iptal edildi

Coachella ve Stagecoach festivalleri iptal edildi

Dünyanın en büyük müzik ve sanat festivallerinden Coachella ile Stagecoach geçtiğimiz yılın ardından bu yıl da Covid-19 nedeniyle iptal edildi.

Psikolojik gerilim türündeki mini dizi ‘Terapist’ yayında

Yönetmenliğini Zeynep Dadak’ın üstlendiği psikolojik gerilim türündeki mini dizi ‘Terapist’in başrollerini Çağdaş Onur Öztürk, Dolunay Soysert, İlayda Alişan, Muhammed Uzuner, Murat Kılıç ve Zeynep Çamcı paylaşıyor.

İkonik çantalar sergileniyor

Londra’daki Victoria Albert Müzesi çantaları odağına alan 'Bags: Inside Out' sergisini sanatseverlerle buluşturdu.

‘Hayatı Odalara Böldüm’ dijital sergisi yayında

TOÇEV Mütevveli ve Yönetim Kurulu Başkanı Yazar Ebru Uygun’un “Hayatı Odalara Böldüm” adını verdiği ebru sergisi dijital platformda sanatseverlerle buluştu.

Uğur Yücel'in yeni filmi 'Zoraki Misafir'in çekimleri başladı

Başrollerini Uğur Yücel, Mustafa Altındağ, Murat Akkoyunlu, Nurseli İdiz ve Gürgen Öz’ün paylaştığı komedi filmi “Zoraki Misafir”in okuma provaları tamamlandı.

3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali başlıyor

Yunus Emre anısına, bu yıl 3.’sü düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından, film sanatına ve kültür hayatımıza katkısı yüksek olan kısa filmleri ülke seyircisiyle buluşturan Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali 11 Aralık’ta başlıyor.