2020 ev ve ofis tasarım trendleri

Y. Mimar Feza Ökten Koca, ev ve ofis iç mekanlarında 2020 yılında ön plana çıkacak olan tasarım trendlerini değerlendirdi.

Türk sanat ve antika piyasası Dünya ile yarışıyor

Tarih boyunca birçok devlete ev sahipliği yapmış, günümüze kadar hasar görmeden muhafaza edilmiş olan antika eserler, sanat severler tarafından büyük ilgi görüyor...

İstanbul Art Show Sanat Ödülleri sahiplerini buldu

20-22 Aralık tarihlerinde düzenlenen İstanbul Art Show’da Türk plastik sanatlarına katkı sağlayan sanatçılar ödüllendirildi.

Çok satan kitaplar - 27 Aralık 2019

Çok satan kitaplar - 27 Aralık 2019

Kitap Ayracı, haftanın çok satan kitaplarını listeledi.

10 metrekarelik dev tablo sanatseverlerin beğenisine sunuldu

10 metrekarelik dev tablo sanatseverlerin beğenisine sunuldu

Ressam Devrim Erbil’in İstanbul Art Show için özel olarak tasarladığı, post modernizmin parçalanma, dağılma ve saçılma temalarına dikkat çeken 10 metrekarelik dev tablosu, büyük ilgi çekti.

Hayatın farklı sayfalarından 13 kadın ile: Hikâyemi Ben Seçtim

Oyuncu Melis İşiten, “Hikâyemi Ben Seçtim” adını verdiği ilk kitabında, 13 kadının hikâyesini anlatırken kadın dayanışması mesajı da veriyor…

Fotoğraflarını muzlayan Türk sanatçı: Ufuk Altunkaş

Son günlerde fotoğraflarını muzlayan sanatçı olarak anılan Moda ve Sanat Fotoğrafçısı Ufuk Altunkaş’a, muz sanatını sordum…

Çok satan kitaplar - 13 Aralık 2019

Kitap Ayracı, haftanın çok satan kitaplarını listeledi.

Nevra Serezli, Ağaçlar Ayakta Ölür ile tiyatroya dönüyor

Bugüne kadar ellinin üzerinde oyunda ve müzikalde rol alan ve birçok ödül kazanan Nevra Serezli, on bir yıl sonra Tiyatrokare’nin “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunuyla tiyatroya dönüyor.

Instagram'ın yeni akımı: Cattelan Banana Challange

İtalyan heykel sanatçısı Maurizio Cattelan'ın 'The Comedian' adını verdiği ve 120 bin dolara alıcı bulan tartışmalı sanat eseri Instagram'da yeni bir akım başlattı.