Şampuan şişelerinden harika tasarımlar yapın

Bitmiş şampuan şişelerinden birbirinden güzel kalem kutusu, saksı ya da çatal bıçaklarınızın derli toplu şekilde kalmasını sağlayacak bir tutacak yapabilirsiniz.

Çoğu zaman şampuan şişesi, muz kabuğu, kırık askı vb. şeyleri çöpe atarız. Çünkü bize göre bu materyaller kullanım sürelerini doldurmuştur. Aslında bu eşyalar geri dönüştürüldüğünde gündelik hayatımızda çok işimize yarayabilecek dekorasyon ürünü, diş beyazlatıcısı ya da salonunuzun aydınlanmasını sağlayacak harika bir lamba olabillir.

Bugün sizlere bitmiş şampuan şişelerinden nasıl harika kalem kutular yapabileceğinizi anlatacağız. Arzu ederseniz bu tasarımı bahçenizde yere koymaya kıyamadığınız çiçeklerinizi duvara sabitleyebileceğiniz bir saksı olarak ya da mutfaklarınızda bulunan fazla çatal bıçağın derli toplu bir şekilde kalmasını sağlamak için kullanabilirsiniz. Bu tasarım için;

Malzemeler

3 (veya daha fazla) adet içi boş şampuan şişesi
Makas
Çift taraflı bant
Maket bıçağı
Kuvvetli bir yapıştırıcı
İsteğe göre kağıt veya karton
Arzuya göre plastik yüzeyde iz bırakabilecek renkli kalemler

Nasıl yapılır

- Önceklikle kalemle şampuan şişesinin üzerine keseceğiniz bölümü işaretleyin. Yukarıdaki görselde çocuklar için kalem kutusu yapıldığından canavar görünümü kazandırmak adına tırtıklı bir şekil kazandırılmış. Ancak siz hayal gücünüzü kullanarak farklı bir biçim kazandırabilirsiniz.

- Daha sonra işaretlediğiniz kısmı makas (veya maket bıçağı) yardımıyla kesin. Artan kısımdan tasarımınıza göre kol, bacak veya boynuz kesin.

- Siyah kartondan ağız şekli yapın ve herhangi bir beyaz kağıttan diş yapın. Aynı kağıtlardan göz ve göz bebeği kesin.

- Daha önce kestiğiniz kol, bacak veya boynuzu yapıştırıcı yardımıyla sabitleyin.

- Yapıştırıcı kuruduktan sonra çift taraflı banttan bir parça kesin ve hazırladığınız tasarımı duvara sabitletleyin. Şampuan şişelerinden harika tasarımlar yapmak işte bu kadar kolay!

Unutmayın yukarıdaki işlem sırasını takip ederek hayal gücünüzle birbirinden farklı ve eğlenceli tasarımlar yapabilirsiniz. Bu konuda tamamen özgürsünüz. Sadece renklerin uyumunda dikkat etmenizde biraz fayda var.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ