Sömestrda omicron varyantına dikkat

Solunum Derneği TÜSAD İnfeksiyon Çalışma Grubu Başkanı Doç. Dr. Berna Kömürcüoğlu, “Hatırlatma dozlarımızı yaptırır, sömestr döneminde de tedbirli olmaya devam edersek, sağlık sisteminin artan vakalar nedeniyle tıkanmamasını sağlayabiliriz” dedi.

Türkiye stres yüklü ve mutsuz

''Hayatımızdan ne kadar memnunuz?'' sorusunun cevabını arayan NG Araştırma'dan çıkan sonuçlar da memnun etmedi.

Basit önlemlerle çocukları hastalıklardan korumanın yolları

Zorlu geçen pandemi salgınıyla birlikte yüz yüze eğitimin başlamasına bağı olarak gelişen hastalıklara karşı çocuklarınızı bu yöntemler sayesinde koruyabilirsiniz.

Zatürre göz ardı edilirse hayati riske neden olabilir

Zatürre göz ardı edilirse hayati riske neden olabilir

Çoğu zaman koronavirüs veya griple karıştırılan zatürre hastalığı, tedavisinde geç kalınması ciddi sorunlara hatta hayati riske bile neden olabilir.

Çocukları gripten korunmanın en etkili yolu aşılama

Çocukları gripten korunmanın en etkili yolu aşılama

Çocuklarda belirli yaş ve hastalık gruplarında risk taşıyan gribal enfeksiyonlarına karşı toplum bağışıklığını sağlamanın tek yolu aşı olmaktan geçiyor.

Okula dönüşte zorlanan çocuklar iletişim sorunları yaşayabilir

Okula dönüş zamanı yaklaşırken birçok ebeveyn çocukları için endişe ediyor, okulda neler yaşayacağını düşünüyor. Uzman Klinik Psikolog İlkim Seray Kılınç, bu dönemi çocuğu ve kendini için kolaylaştırmak isteyen ebeveynler için altın değerinde önerilerde bulunuyor.

Aşı kısırlığa neden olur mu?

Star yazarı Esra Elönü'nün sorularını cevaplayan Prof. Dr. Vefik Arıca, toplumda merak edilen 'Aşı kısırlığa neden olur mu?' sorusuna, 'Aşının kısırlık yapmadığına dair bilimsel bir veri var.' şeklinde cevap verdi.

Çocuklar yüz yüze eğitime nasıl hazırlanmalı

BÜMED MEÇ Okulları Okul Müdürü Yılmaz Uçak, kaleme aldığı yazıda yeni eğitim-öğretim yılında çocukların yüz yüze eğitime nasıl hazırlanması gerektiğini anlattı.

Aşı zorunlu olabilir mi

Av. Elvan Kılıç, son zamanlarda gündemi meşgul eden "Aşı zorunlu olabilir mi?" sorusunu hukuki olarak cevapladı.

Dikkatli medya okuryazarı olmanın püf noktaları

Covid-19 salgını ile birlikte dijital sağlık okuryazarlığının gündeme geldiğini vurgulayan uzmanlar, gerek bilgi algılanmasında gerekse dijital ortamlarda bilgi paylaşımında doğru adımlar atabilmek için medya okuryazarlığı becerilerinin kazanılmasını tavsiye ediyor.