İftar Menüsü

Ramazan'da ikinci yarıdayız artık; bugün 16. gün. Karalahana sarmasıyla taçlandıralım dedik. Sizin menüde neler var?

Bu içecek 8 saat tok kalmayı sağlıyor

Hem su ihtiyacının giderilmesinde etkili olduğu hem de sağlığa yaptığı katkılar nedeniyle domates suyu tüketilmesi öneriliyor.

İftar menüsü

Sofraların vazgeçilmez lezzeti nohut, en yakın komşularıyla aynı menü de buluştu...

Sahurda yasak 3 yemek

Sahurda yasak 3 yemek

Sahurda bir çok kişinin yaptığı beslenme hataları.

İftar menüsü

İftar menüsü

Haftaya bomba gibi bir giriş yapmak istiyorsanız, iftarda iştahınızı açacak ve sevdiğiniz lezzetleri buluşturduğumuz bu menüyü mutlaka denemelisiniz...

Ramazan’da metabolizmayı canlandırmanın yolları

Ramazan'da kilo almamak ve metabolizmayı canlandırmak için öneriler.

Ramazan’da diş bakımı

Ramazan’da ağız ve diş sağlığı, oruç nedeniyle çok daha fazla önemli hale geliyor. Özellikle iş ve sosyal yaşantılarında daha rahat etmek isteyenler, günde iki kez dört dakika boyunca dişlerini düzenli olarak fırçalamalı.

Seyahat ederken oruç tutanların dikkat etmesi gerekenler

Oruç tutarken seyahat etmek zordur, ancak ben hem tutarım hem de seyahat ederim diyorsanız, yolculuk boyunca rahat edebilmeniz için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekecek.

Hurma yedikten sonra mutlaka su için

Her ne kadar dişlerimiz için sağlıklı bir besin olsa da, üst üste tüketilip dişler fırçalanmadığında hurma da diğer yiyecekler gibi çürüklere sebep olabilir. Hurma yedikten sonra ağız su ile çalkalanmalı, dişler 30 dakika sonra fırçalanmalıdır.

Her şey ramazanda kilo almamak için

Ramazan geldiğine göre ağır yemeklerin, tatlıların, meyvelerin bol olduğu günlere girdik demektir. Bu günlerde kilo almamak aynı zamanda sağlık için de tavsiyelere bakabilirsiniz.