Sahneyle eş zamanlı online tiyatro

Tatbikat Sahnesi, pandemi sürecinde yaşanan seyircinin yeni tiyatro oyunlarına erişim sıkıntısını giderecek online prömiyer yöntemini başlatıyor.

Erdal Beşikçioğlu'nun sahneye koyduğu ve oynadığı 'Fahrenheit 451' adlı oyununun Türkiye prömiyeri online olarak da izlenebilecek. Büyükyalı Fişekhane'de 7 Ekim'de Türkiye prömiyerini gerçekleştirecek 'Fahrenheit 451'in hem salon biletleri hem de online biletleri satışa çıktı.

İlk online prömiyer yöntemi

Distopik edebiyatın baş yapıtlarından biri kabul edilen Ray Bradbury'nin 'Fahrenheit 451' adlı romanından uyarlanan oyununun Türkiye prömiyeri 7 Ekim'de Büyükyalı Fişekhane'de yapılıyor. Tatbikat Sahnesi, pandemi sürecinde yaşanan seyircinin yeni tiyatro oyunlarına erişim sıkıntısını giderecek ilk online prömiyer yöntemini başlatıyor.

Erdal Beşikçioğlu'nun yönettiği ve oynadığı 'Fahrenheit 451' oyununun Türkiye prömiyeri Biletix'in online platformu Seyretix üzerinden de eş zamanlı olarak izlenebilecek. Prömiyer gecesi öncesi seyircinin salona gelişi ve oyun öncesi hazırlıkları, Tatbikat Sahnesi'nin YouTube ve Instagram hesaplarından canlı olarak yayınlanacak. Böylece oyunu ekran başında izleyecekler salondakiler gibi tiyatro atmosferi yaşama imkanı bulacak.

Pandemi döneminde tiyatro keyfi

İlk online prömiyeriyle pandemi sürecinde seyircinin yeni oyunlara erişim sıkıntısını aşmak için yenilikçi bir çözüm geliştirmeye çalıştıklarını söyleyen Erdal Beşikçioğlu, "Kalabalık ortamda olmak istemeyen insanların endişelerini bir parça giderebilmek için buna karar verdik. Dijital ortamda Türkiye'nin neresinde olursanız olun prömiyerimize salondaki seyircimiz gibi aynı heyecanla katılabilecek insanlar. Umarım 7 Ekim akşamı hem evlerinden hem de tiyatroya gelerek burada olacak seyircimiz aynı keyfi alacaktır" dedi.

Yorumlar

YORUM YAZ