Ramazan ayını sağlıkla geçirmeyi sağlayacak 5 öneri

Ramazan boyunca bağışıklığınızı düşürmeden sağlıklı kalmanızı sağlayacak yöntemleri sizler için hazırladık.

Kanser tedavisinde düzenli beslenmek önemli

Beslenme ve Diyet Uzmanı Veysel Ciğerli, kanser tedavisinde ve önlenmesinde düzenli beslenmenin önemli olduğunu söyledi.

Doğadan toplanan mantarlara dikkat

Bahar aylarında sıklıkla görülen mantar zehirlenmelerine karşı uyarılarda bulunan Dr. Mahir Arslan, ormanlardan toplanan her mantarın yenilmeyeceğini söyledi.

Hareketsizlik ruhen de hastalık yapıyor

Hareketsizlik ruhen de hastalık yapıyor

Dr. Ahmet İnal, pandemi döneminde evde zaman geçiren insanların sıkıldığını, bu dönemde sadece beslenme değil spora da önem verilmesi gerektiğini söyledi.

Uyku problemleriyle mücadelede uyku ilacı doğru bir çözüm değil

Uyku problemleriyle mücadelede uyku ilacı doğru bir çözüm değil

Araştırmalar, dünya genelinde insanların %35,7’sinin uyku problemi yaşadığını gösteriyor. Uzmanlar özellikle horlama sorununun altında farklı hastalıkların yatabileceğine dikkat çekiyor.

Vitamin takviyelerini doğru kullanma rehberi

Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı olan vitaminleri öncelikli olarak gıdalardan almak gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Y. Birol Saygı, vitamin takviyeleri hakkında bilgiler verdi.

Antibiyotikler, mikroorganizmalarda direnç oluşturabilir

Uzman Diyetisyen Eda Balcı, antibiyotiklerin hangi gıdalarda bulunduğu, nasıl tespit edildiği ve vücuttan atılıp atılmadıklarına yönelik bilgiler verdi.

Vücutta oluşan ödemi atmanın 8 yolu

Diyetisyen Neslişah Bozkaya Gök, hafta sonu karantinasında yapılan yanlışlarla birlikte vücudumuzda biriken ödemlerden sağlıklı bir şekilde kurtulmanın yollarını anlattı.

Aşırı şeker, hem ruha hem bedene zarar veriyor

Beykoz Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Y. Birol Saygı, insan vücudunun ilave şekere ihtiyacı olmadığını söyleyerek uyarılarda bulundu.

Polen alerjisine karşı rahat etmek için alınabilecek önlemler

Alerji ve Astım Derneği Başkanı Prof.Dr. Ahmet Akçay, polen alerjisinin detaylarını ve alınabilecek önlemleri anlattı.