Koronavirüs önlemlerine çocukları dahil etmenin yolları

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemlere çocukları da dahil etmenin yollarını anlatan Doç. Dr. Velat Şen, 2-3 yaş aralığında maske kullanımının tavsiye edilmediğini söyledi.

Kaliteli uyku için 12 besin

Gün içerisinde tüketilen besinlerin uyku kalitesinde oldukça büyük etkisi olduğunu belirten Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, uyku kalitesini artıran 12 besin hakkında bilgi verdi.

Çikolata kisti hakkında bilmedikleriniz

Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Gizem Bektaş, kadınların kabus hastalığı çikolata kisti hakkında bilgiler verdi.

Obezite Kovid-19'dan ölüm riskini artırıyor

Obezite Kovid-19'dan ölüm riskini artırıyor

Amerikalı uzmanlar, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) obezite hastaları için çok daha riskli olduğu uyarısında bulundu.

Obezite, diyabet eğilimini artıyor

Obezite, diyabet eğilimini artıyor

Uzm. Dr. Mehmet Erdoğmuş, halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen ve son yıllarda oranı gittikçe artan diyabetle ilgili bilgi verdi.

Ağrılarınız kronikleşmeden önleminizi alın

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Sinan Bağçacı, kronik ağrılarla baş etmek için ilk safhada tedavi edilmesi gerektiğini belirterek, sadece ilaç tedavisinin düşünülmemesi gerektiğini kaydetti.

Sürekli esnemek ciddi bir hastalığın habercisi olabilir

Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım, ilk andan normal olarak algılansa da devam eden sürekli esneme hali durumunun normal olarak karşılanmadığını söyledi.

Yetişkin bir birey günde 2-2,5 litre su tüketmeli

Timur Erk, yaptığı yazılı açıklamada, İngiliz Beslenme Vakfı tarafından yayımlanan yetersiz su tüketimine ilişkin makaleyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Günlük alışkanlıklar tansiyonunuzu yükseltiyor olabilir

Çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilen tansiyon yükselmesi, günlük alışkanlıklarınıza bağlı olarak artıp azalabilir. Diyetisyen Serkan Sıtkı Şahin, günlük hayattaki kan basıncınızı artırabilecek hataları sıraladı...

Türk tipi kahvaltının sağlığımıza olan faydaları

Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. Hasan Aydın, kahvaltının önemini ve sağlıklı bir kahvaltının nasıl olması gerektiği konusunda bilgiler verdi.