Emzirme anne ile bebeğin birbirine bağlanmasını sağlıyor

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Beslenme ve Metabolizma Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selda Bülbül, emzirmenin anne ve bebeği birbirine daha fazla bağladığını belirtti.

Ülkemizde yılda yaklaşık 18 bin kadına meme kanseri tanısı konuluyor

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'de bir yıl içinde yaklaşık 18 bin kadına meme kanseri tanısı konulduğu belirtildi.

Karaciğeri koruyan besinler

Aşırı yağlı gıdaların ciddi hastalıklara davetiye çıkardığını söyleyen Dr. Fevzi Özgönül, vücudumuzda hayati işlevleri olan karaciğeri koruyan besinler ile ilgili bilgiler verdi.

Evcil hayvan besleyin, kalbinizi koruyun

Evcil hayvan besleyin, kalbinizi koruyun

Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Esen, Amerikan Kalp Cemiyeti (American Heart Association)’nin de belirttiği gibi evcil hayvan sahibi olarak kalp damar rahatsızlıklarından korunabileceğini belirtiyor.

Kahvaltıdan önce kahve içmek vücudun kan şekeri dengesini bozuyor

Kahvaltıdan önce kahve içmek vücudun kan şekeri dengesini bozuyor

Kahvaltıdan önce kahve içmenin, vücudun kan şekeri kontrol mekanizmasını olumsuz yönde etkilediği tespit edildi.

Problemli burun birçok soruna zemin hazırlıyor

Sorunlu burun hem psikolojiyi hem de tüm vücudu olumsuz yönde etkiliyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım konu ile ilgili bilgiler verdi.

Mevsim geçişlerinde bağışıklığı desteklemek için öneriler

Gıda Mühendisi Derya Kaya Bulut, havaların soğumasıyla artmaya başlayan mevsimsel hastalıkların önüne geçmek için bağışıklık sisteminizi destekleyecek besinleri anlattı.

Yazın alınan kilolardan kurtulmanın tam zamanı

Uzman Diyetisyen İrem İmrağ, yaza veda ederken alınan fazla kiloları sağlıklı bir şekilde vermek için önemli tüyolar veriyor.

Karantina sürecinde bağışıklığı destekleyen beslenme modeli

Dr. Sibel Bölek, koronavirüs ile mücadele edilen karantina sürecinde bağışıklık sistemini güçlendiren gıdaların tüketilmesine özen gösterilmesi, stres ve üzüntünün en aza indirilmesi gerektiğini bildirdi.

Maske kullanımında dikkat edilmesi gerekenler

Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Pınar Çıragil, bol gelen maskelerin yanlardan hava almaması için bir yöntem göstererek vatandaşlara tavsiye verdi.