Hareketsizlik metabolik sendroma sebep oluyor

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Erdal Kan, metabolik sendromun en önemli nedeninin obezite olduğuna dikkat çekti.

Pırasa tüketmek uykusuzluğa iyi geliyor

Diyetisyen Salih Gürel, uykusuzluğa iyi gelen ve birçok faydası bulunan pırasa hakkında bilgiler verdi.

Pandemide sigara tüketimi nüksetti

Pandemi sürecinin sigara tüketimi konusunda uyarlarda bulunan Doç. Dr. Mustafa Aydın, yapılan araştırmaya göre bu dönemde sigara satışlarının yüzde 0,4 oranında arttığını söyledi.

İşlenmiş gıdaları tüketirken dikkat edilmesi gerekenler

İşlenmiş gıdaları tüketirken dikkat edilmesi gerekenler

Sağlıklı bir bedene sahip olmanın yolu bilinçli beslenmeden geçiyorken işlenmiş gıdalar hakkında bilmediklerinizi sıraladık…

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin sağlıklı yolları

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin sağlıklı yolları

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler yapılması gerektiğini açıklayan Prof. Dr. Y. Birol Saygı, sağlıklı yaşam tarzını seçmenin bağışıklık sisteminizi güçlü ve sağlıklı tutmak için atabileceğiniz en iyi adım olduğunu söyledi.

Teknoloji çağının yeni takıntısı: Dijital istifçilik

Bilgisayar ya da cep telefonlarında, ‘belki işe yarar diye’ tutulan ve silinmeyen her şeyin sizi yavaş yavaş dijital istifçiliğe sürüklediğini söyleyen Psikiyatri Uzmanı Onur Okan Demirci asıl sebebin öz güven eksikliği olabileceğini söyledi.

Botoks kozmetik dışı tedavilerde de kullanılıyor

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümünden Op. Dr. Mustafa Korkmaz, kozmetik dışında birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan botoksun doğru uygulanmasının önemine dikkat çekti.

Kararında içilen çay kalbi koruyor

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Merve İşeri Uzunoğlu, siyah çayın düzenli ve uygun miktarda tüketildiği takdirde sağlıklı ve faydalı bir içecek olduğunu söyledi.

Göz sağlığı ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

Göz hastalarının en sık dile getirdiği şikayetlerin görme kaybı ile gözlük sorunları olduğunu kaydeden Op. Dr. Hakan Özpolat, kişilerin çeşitli kaynaklardan edindikleri bilgilerin çoğunluğunun göz rahatsızlıklarıyla ilgili doğru bilinen yanlışlar olduğunu söyledi.

Orta yaşlardan itibaren kabuklu yemiş tüketmek bunama riskini azaltıyor

Kırklı yaşlardan itibaren düzenli kabuklu yemiş tüketerek yaşlılıkta bunama riskinin azaltılabileceği belirtildi.