Sağlıklı tırnaklar için bakım önerileri

Abone Ol 

Bakımlı eller ve sağlıklı tırnaklar iyi bir izlenim bırakmanın en önemli unsurudur. Yazın sudan kışın soğuktan yıpranan eller için bakım çok önemlidir. Tırnakları veya tırnak etlerini yeme, temizlikte kullanılan kimyasal ürünlerini eldiven takmadan kullanma ve kalsiyum değerinin düşük olması gibi durumlarda tırnak sağlığını olumsuz etkileyebilir. Ancak düzenli bir şekilde bakım yaparak ve bazı şeylere dikkat ederek sağlıklı ve güçlü tırnaklara sahip olabiliriz. 

Tırnaklarınızı temiz tutmaya özen gösterin

Sağlıklı ve bakımlı tırnakların en önemli adımı, temiz tutmaktan geçiyor. Tırnaklarınızı düzenli olarak temizleyin ve yıkadıktan sonra kuruttuğunuzdan emin olun. Tırnak fırçaları ile temizlediğinde, ellerinizin daha bakımlı olduğunu farkedeceksiniz.

Sağlıklı tırnaklar için bakım önerileri #1

Oje bazı kullanın

Tırnakları korur ve tırnakların üzerinde güçlü bir katman oluşturarak kırılmasını engeller. Gündelik hayatta dış etkenlere karşı tırnakların dayanıklılığını arttırır. Özellikle besleyici içerikler içeren base coat ojeler tırnaklarını güçlendirecek ve kırılmaların önüne geçecektir.

Sağlıklı tırnaklar için bakım önerileri #2

Doğal malzemelerden yararlanın

Evde doğal tırnak bakımı yapmak çok kolay. Manikür suyuna birkaç damla limon damlatarak tırnak sararmalarının önüne geçebilirsin. Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ve badem yağı ile tırnaklarına bakım yapabilirsin.

Sağlıklı tırnaklar için bakım önerileri #3

Oje temizliğne dikkat

Tırnaklarına yoğun miktarda aseton uygulamak tırnaklarına zarar verebilir ve ojenizi kazımak, onlara yapabileceğiniz en kötü şeydir.Bunun için doğru miktarda asetonu pamuğa dökmelisin. Fazla aseton kullanımında tırnakları ve tırnak köklerini çok çabuk etkiler. Tırnaklar daha kolay kırılabilir, ciltte tahriş oluşturabilir.

Sağlıklı tırnaklar için bakım önerileri #4

Ellerinizi sık sık nemlendirin

Ellerinin ve tırnaklarının bakımlı görünmesini istiyorsan, düzenli olarak nemlendirmelisin. Doğru el kremini seçerek hem sağlıklı tırnaklara hem de bakımlı ellere sahip olabilirsin. Bazı el kremleri aynı zamanda tırnak bakım kremi görevi de görüyor.

Sağlıklı tırnaklar için bakım önerileri #5

Tırnaklarınızı doğru törpüleyin

Sert ve yanlış yönde törpülemeniz tırnaklarınızı zayıflatır, erken kırılmalarına ve tırnak uçlarını körelmesine neden olur. Bu nedenle yavaşça, nazikçe ve tek yönde törpülemeniz gerekiyor. ATırnaklarınızı aynı yönde törpülemek de pürüzsüz bir uç elde etmenize yardımcı olur ve ucu istediğiniz şekilde şekillendirmenizi kolaylaştırır. 

Sağlıklı tırnaklar için bakım önerileri #6

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu