Sağlıklı kilo vermenin yolları!

Sağlıklı kilo vermek için doktorunuz kontrolünde bu diyeti uygulayabilirsiniz.

Abone Ol 

  Yazın gelmesiyle verilmek istenen kilolardan bir türlü kurtulamıyorsanız yaşam tarzınızı biraz değiştirmeniz gerekebilir. Kilo vermek için sadece spor yapmak ya da az yemek yeterli değildir. Tüm bunları aynı anda yapmaya başladığınızda kesinlikle daha net bir sonuç alacaksınız. Egzersizler incelmenizi ve sıkılaşmanızı sağlarken kilo vermenize o kadar da etki etmeyebilir ya da sadece diyet yapmak yeterli değildir. Peki kontrollü ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak için neler yapmalıyız?

Düzenli Egzersiz

Haftada muhakkak 3-4 kez düzenli olarak egzersiz yapmalıyız. Genellikle bel, bacak, karın egzersizlerine ağırlık verebilirsiniz, bu sayede kilo verirken aynı zamanda sıkılaşmayı sağlayabilirsiniz. Eğer vaktiniz yoksa gününüzü daha verimli geçirmek adına asansör yerine merdiven kullanıp, gideceğiniz yere mesafe yakınsa yürüyebilirsiniz.

Atıştırmalıklardan Uzak Durun

Öğünleriniz arasında yediğiniz abur cuburlar, hazır paketli gıdalar sağlıksız bir şekilde kilo almanızı ve bu kiloların yağ biriktirmesine sebep olur, bu kiloların verilmesi de bir o kadar zordur.

Bol Bol Su İçin

Amacınız kilo vermek olsun ya da olmasın hayatınızda mutlaka suya yer verin. Günlük 2 litre hatta içebiliyorsanız daha fazla su içmeye gayret gösterin. Su içtiğinizde bir süre sonra yağlar yerini suya bırakacaktır, ayrıca sağlığınız için oldukça önemlidir.

Düzenli Uyuyun

Gece geç saatlere kadar uyumayan insanlar akşam yemeğinden sonra uzun süre ayakta kaldıkları için daha fazla ayakta kalırlar ve acıkma ihtimalleri çok daha fazladır. Ayrıca gece yemek yemek kalıcı kilolara sebep olabilir ve vermesi çok daha zordur.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu