Obezite, astım riskini artırıyor

Prof. Dr. Hüseyin Sinan, obezitenin tek başına dahi, astım görülme sıklığının ve mevcut astım şikayetlerinin artmasına sebep olduğunu belirterek, astım ve obezite arasındaki ilişkiyi sizler için açıkladı.

Görünmez kaza sebebi: Glokom

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Berna Baş, 1 – 7 Mayıs Trafik ve İlkyardım Haftası dolayısıyla glokom hastalarının trafikte dikkat etmesi gereken konuları paylaştı.

Ellerinizdeki istemsiz titremeler vücudunuzu ele geçirebilir

İstemsiz ve ritmik sallanmaya neden olan Esansiyel Tremor, tedavi edilmediğinde gündelik yaşamı olumsuz etkilemeye başlıyor.

Nefesinizdeki kokuyu hafife almayın kanser belirtisi olabilir

Nefesinizdeki kokuyu hafife almayın kanser belirtisi olabilir

Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Fatma Şen, sinsi ilerleyen kanser türlerinden olan gırtlak kanseri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Kovid-19’un tetiklediği hastalıklara dikkat

Kovid-19’un tetiklediği hastalıklara dikkat

Öğretim Görevlisi Uzman Hemşire Başak Türkmen, Kovid-19’un vücudu nasıl etkilediği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kraliyet ailelerinde görüldüğünden iyi bilinen bir hastalık: Hemofili

Doç. Dr. Birgül Öneç, hemofilinin A ve B’nin; X kromozomuna bağlı genetik geçişli bir hastalık olduğunu belirterek önemli bilgiler paylaştı.

Merkür Koç burcunda

Dün itibarıyla Koç burcuna geçiş yapan Merkür gezegeninin tüm etkilerini Astrolog Ceylin Çelebi, Kadın ve Kadın takipçileri için değerlendirdi.

Meme kanserinde risk faktörlerine dikkat

Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Gürkan Yetkin, meme kanserinin risk faktörlerini anlatarak önemli tavsiyelerde bulundu.

Kanser tedavisinde doğurganlık korunabilir

Kanser tedavilerinin doğurganlığı olumsuz etkilediği de bir gerçek. Bazı kanser tedavilerinin ardından yaşanan doğurganlık kaybı vakaları, hastanın hassas olan psikolojisini de olumsuz etkiliyor.

Kovid- 19’da baş ağrısı erken uyarı olabilir

Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Abdulkadir Koçer, Kovid-19’da görülebilen baş ağrılarını diğer tip baş ağrılarından ayıran özellikleri açıkladı.