İdrar kaçırma sorununa pelvik taban egzersiziyle tedavi

Uzman Fizyoterapist Elif Uzun, normal doğum yapan ve belirli bir yaşı aşmış kadınlarda görülen idrar kaçırma sorunlarının cerrahi gerektirmeyen tedavi yöntemleriyle aşılabileceğini söyledi.

Doğru diş temizliği, genel sağlığın ilk adımı

Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dnt. Halil Çelik, ağız içerisinde oluşan ve biriken bakteri plağının, diş eti iltihabı ve periodontitis gibi diş eti hastalıklarının başlıca sebebi olduğunu ifade etti.

Kalp ameliyatı olmadan önce Covid-19 aşıları tamamlanmalı

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Güden, pandemi döneminde kalp ameliyatlarında dikkat edilen hususlara dikkat çekti.

Enfeksiyon astım hastalığının başlamasına neden olabiliyor

Enfeksiyon astım hastalığının başlamasına neden olabiliyor

Türkiye de her 10 çocuğun birinde astım olduğunu hatırlatan Çocuk Alerji ve İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr. Hülya Ercan Sarıçoban, astım hastalığının kronik bir rahatsızlık olduğunu söyledi.

Teknoloji ve spor yapmamak kamburluğu artırıyor

Teknoloji ve spor yapmamak kamburluğu artırıyor

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Çeliktaş, kamburluğu (kifoz) tetikleyen etkenler hakkında bilgiler vererek uyarı ve önerilerde bulundu.

Yanlış beslenme alışkanlığı kanser oluşumunu tetikliyor

Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Nilüfer Avcı, yanlış beslenme alışkanlıkları kanserin oluşum sebeplerinden birisi olduğunu söyleyerek konu hakkında detaylı bilgi paylaştı.

12 maddeyle kalbinizi hastalıktan koruyun

Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Kemal Kunovac, Türkiye’de her yıl 150 bin ila 200 bin kişinin, yalnızca kalp krizi sebebiyle hayatını kaybettiğine dikkati çekerek önemli uyarılarda bulundu.

Fizik tedavi pek çok hastalığın tedavisinde destekleyici rol oynuyor

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Hülya Yonucu, Sağlığına yeniden kavuşmak isteyen hastalar için ilaçlar ve cerrahi girişimler kadar fizik tedavinin de önemli olduğunu vurguladı.

Meme kanserini tetikleyen risk faktörleri

Kişinin kendi muayenesini yapmasının önemine değinen Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Denizli, meme kanserinde tanı ve tedavi yöntemleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Migren hastalarının korkusu mevsim geçişleri

Beyin Sağlığı ve Hasta Derneği (BEYİNDER) Başkanı Prof. Dr. Derya Uludüz, mevsim geçişlerinde migren hastalarının nelere dikkat etmesi gerektiğini anlattı.