Fazla kafein tüketimi zararlı

Kafein maddesi bazı bitkilerin yapraklarında ve de meyvelerinde varlık gösteren bir kimyasaldır.

Çağın hastalığı: Kronik yorgunluk sendromu

Avrasya Hastanesi İç hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşegül Navdar modern çağın yeni hastalığı kronik yorgunluk sendromunu anlatıyor.

Sömestr tatilinde kalabalıktan uzak durun

Hastalıkların giderek artması en çok çocuklarda görülür oldu. Bu dönemde hem hijyenik olarak dikkat edilmesi hemde önlemlerle önüne geçilmesi gerekiyor. Bu nedenle sömestr tatilinde çocuklarınızı kalabalık ortamlardan uzak tutun.

Menopoz dönemine altın tavsiyeler

Menopoz dönemine altın tavsiyeler

Wellbeing Uzmanı ve Chef Pelin Bozkurt Bilgiç Menopoz sırasında yaşanan problemlerle ilgili doğal çözümleri paylaşıyor.

Sağlıklı tırnaklar için bakım önerileri

Sağlıklı tırnaklar için bakım önerileri

Tırnaklarınızın her zaman iyi bir durumda olmalarını sağlayabilmek için, farkında olmanız gereken birkaç detay vardır. Bu detaylara dikkat ederek daha güçlü ve sağlıklı tırnaklara sahip olabiliriz.

Egzamadan kurtulmanın yolu: Su diyeti

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, egzama rahatsızlığı bulunanlara su diyetini tavsiye etti ve önemli açıklamalarda bulundu.

Psikolojide sosyal etkileşimin önemi

Prof. Dr. Taş, özellikle yalnızlaşan ve sosyallikten uzaklaşan kişilerin ruh sağlığı sorunları yaşamalarının kaçınılmaz olduğuna dikkat çekiyor.

Beyin kanamasına dair bilinmesi gerekenler

Ciddiye alınmayan şiddetli baş ağrıları, ağır sonuçlara sebebiyet vermeden beyin kanaması hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

Kışın kuruyemiş tüketen üşümüyor

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Diyetisyen Özden Örkcü, soğuk havalarda vücudu ısıtan yiyecek ve içecek önerilerini paylaştı.

Gonore hastalığı nasıl bulaşıyor?

Dünya genelinde çok sık karşılaşılan cinsel yolla bulaşan hastalıklardan biri olan ve halk arasında bel soğukluğu olarak bilinen gonore doğum sırasında bebeğe de bulaşabiliyor.