Kanser ağrılarında doğru yönlendirme önemli

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan kanser tüm dünya artmaya devam ediyor. Kansere bağlı olarak vücudun farklı bölgelerinde ağrılar meydana gelebilmektedir. Peki bu ağrıların çözümü nelerdir? Anesteziyoloji ve Reanimasyon Prof. Dr. Serbülent Gökhan Beyaz, konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Sabah uyandığınızda beliniz ağrıyorsa dikkat

Omurga sağlığını etkileyen birçok faktör olduğunu ifade eden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır, uykunun da bunlardan biri olduğunu belirterek önemli uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

Alzheimer’dan değil, geç kalmaktan korkun

Beynin hareket, algı, yargı, yürütme ve duygu organı olduğundan beyin sağlığının beden ve akıl sağlığı anlamına geldiğini belirten Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, beyin sağlığı için tavsiyelerde bulundu.

Bayramda yağlı ve tuzlu gıda tüketimine dikkat

Bayramda yağlı ve tuzlu gıda tüketimine dikkat

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Cihan Altın, hava sıcaklıklarının artmasının özellikle kalp hastaları açısından risk oluşturduğu konusunda uyarılarda bulundu.

Bacaklarda geçmeyen ağrıların nedeni: Varis

Bacaklarda geçmeyen ağrıların nedeni: Varis

Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Ali Rıza Cenal, dolaşım bozukluğu sonucu ortaya çıkan varis hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Şeker hastalığınız kalıcı körlüğe neden olmasın

Ancak doğru tedaviyle hastalığın tedavi edilebileceğini belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kemal Yıldırım göz tansiyonunu anlatıyor.

Akalazya hastalığı yeme bozukluğuna sebep oluyor

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Abdülkerim Özakay, akalazya hastalığı hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Düzensiz adet kanser belirtisi olabilir

Kişiden kişiye farklı belirtiler gösteren Hashimoto hastalığı hakkında Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Abdulkerim Özakay önemli bilgiler verdi.

Havuz sonrası gözlerinizde batma hissine dikkat

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kemal Yıldırım, göz enfeksiyonlarına karşı alınması gereken önlemleri anlatıyor.

Kovid-19 mRNA aşıları anne sütüyle bebeğe taşınmıyor

Yapılan bir araştırmada, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen mRNA aşılarının anne sütü yoluyla bebeğe geçmediği ifade edildi.