Pandemide uzun süre hareketsizlik eklem kireçlenmelerini artırdı

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Öğrt. Üyesi Hamza Hakan Türk, pandeminin eklem kireçlenmelerine olan etkileri hakkında bilgiler verdi.

Beyin gelişimi ve görme bozukluğu omega önerisi

Dr. Beria Aksu Selman, omega yağ asitlerinin beyin gelişimi ve görme bozukluklarına çeşitli faydaları olduğunu söyleyerek önerilerde bulundu.

Bilinçsiz vitamin kullanımında kanser tehdidi

Tıbbı Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Uğur Coşkun, bünyemizde bir eksikliği olmadığı halde kullanılan takviyelerin kanser riskini azaltmak bir yana tersine riski artırabileceğini söyledi.

Alzheimer için korkutan uyarı; 2050’de Türkiye 4’üncü sırada

Alzheimer için korkutan uyarı; 2050’de Türkiye 4’üncü sırada

Türkiye'de 400 bin ile 1 milyon arası Alzheimer hastası bulunduğunu belirten Uzm. Dr. Cevdet Bilge, konu ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Menopozun vücudunuz üzerindeki olumsuz etkileri

Menopozun vücudunuz üzerindeki olumsuz etkileri

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Emine Zeynep Yılmaz, kadınlarda menopozun habercisi olabilecek ruhsal ve fiziki hastalıklara dikkat çekti.

Tük kahvesi tüketmenin bilinmeyen faydaları

Beslenme ve Diyet Uzmanı Selva Oturakçıibogil, hoş sohbetlere en güzel eşlik eden içecek olan Türk kahvesinin sağlığımız üzerindeki olumlu etkilerini anlattı.

Toplu taşımada geçirilen süre bronşit riski artıyor

Kapalı ortamlarda riskin arttığını söyleyen Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Kanan Abbaslı, bronşit ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

Çocuklarda bu belirtiler lenfomanın habercisi olabilir

Çocuk Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ceyhun Bozkurt, lenfoma olarak da bilinen lenf kanserine ilişkin uyarılarda bulundu.

Fazla kahve ve çay tüketimi idrar kaçırmayı artırıyor

Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Serkan Altınova, idrar kaçırmanın bireyin yaşam kalitesini bozduğunu söyleyerek tedavi yöntemleri hakkında bilgiler paylaştı.

Gebelikteki tiroidin nedeni iyot eksikliği olabilir

Endokrinoloji uzmanı Dr. Cafer Kaya, gebelikte tiroidin nedeninin iyot eksikliği olabileceğini söyleyerek önemli uyarılarda bulundu.