Magnezyum eksikliğinin altında diyabet yatıyor olabilir

Başta diyabet olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarının ve stresli bir yaşamın magnezyum eksikliğine yol açtığını biliyor muydunuz?

Çocuklarda mevsimsel viral enfeksiyonlara dikkat

Prof. Dr. Aslınur Özkaya Parlakay, çocuklarda viral enfeksiyonlarda mevsimsel, beklenen bir artış görüldüğünü belirterek önemli uyarılarda bulundu.

Diyabeti önlemek veya geciktirmek için 5 öneri

Prof. Dr. Gülten Kaptan, sağlıklı bir diyet, düzenli fiziksel aktivite, normal vücut ağırlığını korumak ve tütün kullanımından kaçınmakla Tip 2 diyabetin başlamasının önlenebileceğini söyledi.

22.00-23.00 arası uykuya geçmek kalp hastalıkları riskini azaltıyor

22.00-23.00 arası uykuya geçmek kalp hastalıkları riskini azaltıyor

İngiltere'de yapılan bir araştırma, 22.00 ile 23.00 arasında uykuya dalmanın, kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltabileceğini ortaya koydu.

Fil hastaları her türlü basınçtan uzak durmalı

Fil hastaları her türlü basınçtan uzak durmalı

Toplumda fil hastalığı olarak bilinen lenfödemin uygulanan çeşitli fiziksel tedavi yöntemleriyle ağrıların ve semptomların hafifletilebileceğini biliyor muydunuz?

Lösemide tedavi oranı yüzde 85’e yükseldi

Çocukluk çağı kanserleri içinde en sık görülen kanser türü olan lösemi tedavilerindeki başarı oranları yüzde 85’lere kadar yükseldi.

Kalp çarpıntınızın nedeni kansızlık olabilir

Belirli aralıklarda kalp çarpıntısı yaşıyor ve ciddi bir sorun yaşadığınızdan şüpheleniyorsanız, öncelikli olarak kan değerlerinizi kontrol ettirebilirsiniz.

Sağlıklı ve uzun yaşamın 15 altın kuralı

Kaliteli bir hayat sürmek isteyenlerin günlük rutinlerinde ve alışkanlıklarında değiştirmesi gerekenleri sizler için sıraladık…

Yumurtalık kistleri cinsine göre tedavi edilmeli

Çoğu kadının bir döneminde meydana gelen genellikle iyi huylu olarak bilinen yumurta kisti çeşitleri ve tedavi yöntemleri hakkında merak ettikleriniz…

Kışın bağışıklığı güçlendirmenin sırrı: Omega-3

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Derya Arğun, kış aylarında bağışıklığı güçlendirmek için yapılması gerekenler hakkında önemli bilgiler verdi.