Havaların ani soğuması kalp krizi riskini artırıyor

Mevsim geçişlerinde yaşanan ani hava soğumalarına dikkat çeken uzmanlar, kalp krizi riski konusunda uyarılarda bulunuyor.

Akciğer kanserine yakalanma riski nasıl azaltılabilir

Kanser türleri arasında ölüm oranı oldukça yüksek olan akciğer kanserinden korunmanızı sağlayarak, risk faktörlerini düşürmenin yollarını gelin birlikte keşfedelim!

Kırık diş tedavi edilmezse apseye davetiye çıkarabilir

Dişiniz kırıklarında doğru müdahale ve tedavi uygulanmadığında daha ciddi ağız sağlığı problemleriyle karşılaşabileceğinizi biliyor muydunuz?

Her 10 KOAH hastasından sadece biri tanı alıyor

Her 10 KOAH hastasından sadece biri tanı alıyor

Türkiye’de solunum sistemi hastalıklarının en sık görülen üçüncü ölüm nedeni olan KOAH, bu ölümlerin de yüzde 61.5’ini oluşturuyor.

Zatürre göz ardı edilirse hayati riske neden olabilir

Zatürre göz ardı edilirse hayati riske neden olabilir

Çoğu zaman koronavirüs veya griple karıştırılan zatürre hastalığı, tedavisinde geç kalınması ciddi sorunlara hatta hayati riske bile neden olabilir.

Burun estetiği ile hayat kalitenizi artırabilirsiniz

Hem erkekler hem de kadınlar arasında yaygın bir prosedür haline gelen burun estetiği, zor nefes almaya bağlı gelişen rahatsızlıkları da ortadan kaldırıyor.

Kilo vermenizi kolaylaştıracak yöntemler

Sağlıklı bir görüntüye ve vücuda sahip olmak için kilo verme sürecinizi hızlandıracak yöntemleri keşfetmeye ne dersiniz?

Kötü uyku düzeni hastalıklara davetiye çıkarıyor

Doğru zamanda, yeterli uykunun alınmamasının birçok hastalığa davetiye çıkarabileceğini psikolojik problemlere neden olabileceğini biliyor muydunuz?

Sigarayı 15 yıl önce bıraksanız da etkisi devam edebiliyor

Çevresel koşullara bağlı olarak gelişen akciğer kanseri, gelişen tedavi yöntemleri ve erken teşhis sayesinde umut verici sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Diyabette, hasta sayısı da artıyor tedavi yöntemleri de

Diyabet hastalarının sayısı giderek artıyor ancak uygulamaya giren yeni tedavi yöntemleri hastalara daha sağlıklı ve uzun yaşam vaat ediyor.