Sağlığın sırrı avuçlarınızda

Parmak ve avuç içerisinde doğru noktalara yapılacak masajlarla ağrılarınızdan kurtulabilir ve kendinizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyileştirebilirsiniz.

Başınız ağrıyor, yorgun ve streslisiniz veya uykusuzlukla mücadele ediyorsunuz… Bütün bu sorunlar ve daha fazlası için çözüm aslında ellerinizin içinde. Parmak ve avuç içerisinde doğru noktalara yapılacak masajlarla ağrılarınızdan kurtulabilir ve kendinizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyileştirebilirsiniz. Bunun için bilmeniz gereken şey hangi sorun için hangi noktaya masaj yapmaktır. Cevabı haberimizde.

Refleksoloji nedir?

Refleksoloji, vücuttaki biyoatif noktaları inceleyen bir bilim dalıdır. Şifacılar, tüm sağlık sorunlarının nedeni olarak, enerjinin engellenmesi durumunu görür. Belli noktalara yapılan masajlar bu engellemeleri ortadan kaldırır. Noktaların çoğu parmak uçlarında ve avuç içinde bulunuyor.

Baş ağrısı

Baş ağrısını hafifletmek için herhangi bir şey yapmadan önce, parmak uçlarınıza veya başparmağınız ile işaret parmağınız arasındaki bölgeye masaj yapmayı deneyin. Başınız aslında baş parmağınızın ucunda. Birkaç dakika hafifçe masaj yaparsanız ağrının azaldığını göreceksiniz.

Boyunda ve sırtta ağrı

Eğer boyun veya sırtınızda ağrı hissediyorsanız başparmağınızın ucuna masaj yapmaya başlayın ve bileğinize doğru devam edin. Bu bölgeler sırayla omurgadan sorumlu olan noktalardır. Ağrı ortadan kalkana kadar masaj yapın. Her iki ele de masaj yapmak gerekir.

Soğuk algınlığı ve grip

Soğuk algınlığının ilk belirtilerini hissettiğiniz anda her iki elin baş parmakları hariç tüm parmaklarınızın yumuşak kısmına masaj yapın. Frontal ve nazal sinüslerden sorumlu noktalar bu bölgelerdedir.

Uykusuzluk

Uyku sorunu yaşıyorsanız baş parmağın ortasına basmalısınız. Her iki el için de 30 saniye – 1 dakika yapmalısınız. Yatmadan önce her gün bu masajı yapınca vücut ritmini bulacak ve uyku kalitesi artıracaktır.

Sindirim problemleri

Midenin ve bağırsakların noktaları başparmakların tabanı etrafındadır.Bu noktaları uyararak yüksek asit, abdominal şişlik ve sindirim problemlerini giderebilirsiniz.

Öksürük

Ellerinizdeki solunum sisteminden sorumlu bölgeyi uyarmak, nefes darlığı ve öksürük gibi sorunların çözümüne yardımcı olacaktır. Bu parmaklarınızın hemen altındaki avuç içi noktasına denk gelir.

Genel ruh halinin iyileştirilmesi

Yorgunsanız, avucunun içinde bulunan noktaya masaj yapmalısınız. Bu noktaya masaj yapmak genel ruh durumunuzu iyileştirerek, sizi stres ve kaygılarınızdan uzaklaştıracaktır.

Not: Masaj, avuç içinde ve ellerde hafif bir sürtünme ile başlamalıdır. Kayganlığı arttırmak için krem ​​veya yağ uygulayabilirsiniz. Ardından her parmağınıza ayrı ayrı masaj yapın. Bir yerde ağrı hissederseniz, biraz daha uzun süre masaj yapın. Uzuvlarımızda, özellikle ellerde birçok sinir ucu vardır. Onları uyararak durumunuzu iyileştirebilir ve enerji akışını geri yükleyebilirsiniz.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :