Sadece 30 günde yaza daha ince bir belle girebilirsiniz

30 gün boyunca uygulayacağınız birkaç değişiklikle yaza çok daha fit ve ince bir belle başlayabilirsiniz.

Yaz aylarının gelmesiyle fazla kilolarımızdan kurtulmak için birar daha fazla herekete geçebiliriz. Uzman kontroluyle beraber daha fit ve ince bir belle bunu bşarabilirsiniz.

Basit planklar uygulayın

Plank hareketi vücudunuzdaki her kasın çalıştığı en kolay hareketlerden biridir. Gün içinde ya da akşam eve geldiğinizde televizyon izlerken ufak sürede planklar vücudunuzu yaza hazırlamanın küçük bir adımı olabilir. İlk gün 30 saniye ile denemeye başlayın ve eğer yapabiliyorsanız her seferinde 10 saniye daha ekleyin. Bu egzersizi her gün üç kez yapmaya çalışın.

7 ile 8 saat arası uyku yeterli

Hızla form almak bazı alışkanlık değişikliklerini gerektirir. Her gün yeterince uyuduğunuzdan emin olun. Çok az uyku, iştahınızı doyurmaya yardımcı bir hormon olan leptin seviyelerini azaltır. Wake Forest araştırmacılarına göre, beş saat ya da daha az uyuyan kişiler iki buçuk kat daha fazla göbek yağına sahip olurken, sekiz saatten fazla uyuyanlar bundan biraz daha azına sahip oluyorlar. Bu saat size çok geldiyse düzenli uyku saati kurabilirsiniz.

Atıştırmalıklarınızı değiştirin

Bir şeyler atıştırmadan duramayan biriyseniz bunlar yerine patlamış mısır tüketmeye başlayın. Çok az yağda ve çok az tuzla pişirilen patlamış mısır hem lif kaynağıdır hem de size diğer abur cuburlardan daha az kalori sağlar. Mısırınızı tatlandırmak için ona tarçın veya pul biber gibi yağ yakıcı baharatlar ekleyebilirsiniz.

Bacaklarınızda ve karnınızda yanmalara hazırlıklı olun

Günler içinde düz bir karna sahip olmak istiyorsanız, bunun için çalışmaya ve yanmayı hissetmeye hazır olmalısınız. Uzmana danışarak yapabileceğiniz yakıcı hareketler vücut hatlarınızı çok daha düzgün hale getirecektir.

Her yemekten önce su için

Yükselen hava sıcaklıkları göz önüne alındığında, önümüzdeki aylarda normalden daha fazla su içmeniz beklenir. Bu aylarda dikkat etmeniz gereken en önemli şey her yemekten önce bir bardak su içmiş olmanız.

Yulafınızı meyveyle yiyin

Kahvaltıda yulaf tüketen insanların daha uzun süre yaşadığını ve bu kişilerin genellikle yulafı daha da besleyici hale getirmek için zaten proteinle paketlenmiş bir yemeğe biraz çilek ve fındık atmayı denediğini göstermiştir. Ek bir destek için üstüne biraz tarçın serpebilirsiniz.

Şeker alımını kesin

Yediğiniz şekerin miktarını azaltmak, özellikle de sağlıksız olarak eklenen bu şekeri daha fazla lifle değiştirmek ince bir bele sahip olmanın en hızlı ve kolay yollarından biridir. Liften bahsetmek gerekirse, sebze tüketimi bu süreçte önerilebilir. Havuç, biber ve brokoli gibi sindirilebilir sebzeler, lif ve diğer bir dizi vitaminle doludur ve bunları püre haline getirirseniz sizin için mükemmel bir besin kaynağı haline gelir.

Yürüyüş yapın

Havanın ısınmasıyla birlikte, yürüyüşe ya da koşuya çıkmak çok daha zevkli olabilir. Ama yürüyüş veya koşu sırasında hızınızı değiştirmeyi unutmayın. Yapılan bir araştırmada yürüyüş sırasında hızlarını değiştiren kişiler, stabil hızda hareket edenlere göre daha fazla göbek yağı kaybettiler.

Stresten kaçın

Stres, kortizol denen bir hormonun salınımını tetikler ve düşük kan-glikoz seviyeleri, vücudunuzu yağ depolamaya zorlar bu da aç hissetmenize neden olur. Odaklanamamak ve düşünce karışıklıkları da göbeğinizin varlığına büyük bir sebep oluşturabilir.

Mısır gevreği yerine yumurta tüketin

Güne mısır gevreği yiyerek başlamak kadar kolay bir şey yoktur. Zaman kaybınız olmaz ve hızla yiyip evden çıkabilirsiniz. Fakat mısır gevrekleri genellikle şeker içerir ve normalde almanız gerekenden daha fazla kalorili olabilir. Bunun yerine haşlanmış yumurta tercih edebilirsiniz. Mükemmel bir protein kaynağı olduğu için sizi uzun süre tok tutacaktır.

Düzenli yoğurt yiyin

Ara öğün olarak ya da çok fazla acıktığınızda tarçınlı, pul biberli ya da meyveli yoğurt yemeyi deneyin. Yoğurttaki protein miktarı size kilo vermede yardımcı olacaktır Ayrıca en mümkün oldukça yoğurdunuzu evde kendiniz mayalayın.

Ne kadar yediğinizi not alın

Not almak ne kadar kalori aldığınızın da farkında olmanızı böylece yediklerinizde daha dikkatli olmanızı sağlar. Bir ay boyunca yediklerinizi not almanız size bu süreçte hedefinize ulaşmada destek verebilir. Ayrıca neyi ne kadar yemeniz gerektiğini de unutturmaz.

Sofralarınıza elma sirkesini de ekleyin

Biyoteknoloji ve Biyokimya'da yayınlanan bir çalışmaya göre, her gün elma sirkesi tüketmek kilo kaybına, azaltılmış karın yağına ve düşük kan trigliseritlerine yol açabilir.

Tam tahıllı ürünler tüketin

Beyaz pirinç, beyaz makarna ve beyaz un gibi rafine malzemelerin aksine, tam tahıllar satiatin ile doldurulur ve kan şekerinizi ve kilonuzu olumsuz yönde etkilemez.

Badem tüketin

Salata hazırlarken ya da yoğurt yediğinizde, tabağa biraz badem ekleyin. Badem sadece yemeğinize hoş bir lezzet vermekle kalmaz, aynı zamanda yüksek protein ve lif içeriğiyle de kilo kaybı için idealdir.

Dans edin

Dansı da bir egzersiz olarak düşünebilirsiniz, vücudunuz farklı düzlemlerdeki tüm farklı yönlerde hareket etmeye zorlandığından, vücudunuzdaki her kasın çalışmasını sağlar.

Yorumlar

YORUM YAZ