Saçlarınız avokado maskesi ile ışıldasın

Avokado mucizesini saçlarınızın parlaklığında da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Avokado aslında bir meyve olsa da biz genellikle salatasını yapmayı tercih ediyoruz. Damak tadımıza meyve gibi tüketmek uzak geliyor demek ki. O yüzden limonlayıp yemesi daha keyifli.

Avokadoyu yiyerek ondan faydalanabileceğimiz gibi saçlarımızın bakımı için maske de yapabiiliriz. Avokado saçlar için oldukça önemli bir kaynak. Özellikle saçlar gördüğü işlemlerden sonra nemini kaybettiği zamanlarda şimdi tarifini vereceğim maske ile saçlarınızı canlandırabilirsiniz.

Malzemeler

- Avokado

- Bir yemek kaşığı zeytinyağı

- Yarım su bardağı süt

Uygulanışı

Olgunlaşmış avokadoyu püre haline getirmekle başlıyoruz tarifimizi hazırlamaya. Avokadoyu ikiye bölün, bir yemek kaşığı yardımıyla içini alın. Maskenizi hazırlamak için uygun gördüğünüz kapta avokadoyu kaşıkla ezin. Sonra sütün üzerine zeytinyağını ekleyin ve avokadonun üzerine az az dökerek karıştırmaya devam edin. İşte maskemiz hazır.

Saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve uçlarına doğru da tüm saçınıza maskeyi iyice yedirin. 30 dakika kadar bekleyin ve saçlarınızı yıkayın. Bu maske bir nevi saç kremi etkisi yaratacak saçlarınızda. Bu uygulamayı ayda iki kez yapabilirsiniz.

Işıl ışıl saçların keyfini çıkarın...

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

habutat 15-11-2019 09:26:14

nebahat hanım "yumurte" nedir allasen?

nebaht 01-08-2017 15:44:08

ben yapiyorum sac maskesi avokado sut bir yumurte ve zeytin yagi super oluyor sacim yumusacik

YORUM YAZ